توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"انقلاب اسلامی تناقضات مکتب ماتریالیسم را آشکار کرد"
رحیم‌پور ازغدی: امروز انقلاب اسلامی بدون استفاده از «بمب اتم» دنیا را قبضه کرده است
پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز شاهد هستید که اسرائیل بمب اتم دارد اما جرأت ندارد از آن استفاده کند، در مقابل انقلاب اسلامی ایران بدون استفاده از بمب اتم دنیا را قبضه کرده است.
به گزارش عرش نیوز: حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در جمع دانشجویان دفتر تحکیم وحدت در مشهد مقدس اظهار داشت: معنای واقعی انقلاب، تغییر در مناسبات و نظام اجتماعی است؛ نباید آن را صرفاً به معنای تغییر در یک نظام معنا کرد، تجربه تاریخی نشان می‌دهد که انقلاب‌های زیادی زمینه تغییر نظام را ایجاد کرده‌اند اما در تغییر نظام اجتماعی موفق نبوده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: مسئله‌ای که همواره مطرح بوده این است که آیا دین ظرفیت انقلابی‌گری دارد یا خیر؟ یعنی اساساً آیا دین می‌تواند دارای محتوا و ماهیت انقلابی باشد یا چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر نیست؟

رحیم‌پور ازغدی تاکید کرد: وقوع انقلاب اسلامی در ایران صحت چنین فرضیه‌ای را تائید کرد و شاهد بودیم که این انقلاب با کمترین خشونت و براساس محتوا و درون‌مایه دینی موفق به پیروزی شد. این در حالی بود که شرق و غرب برای مقابله با این انقلاب به میدان آمده بودند.

وی گفت: تا قبل از شکل گیری انقلاب ایران، مذهب عامل انقلاب‌ساز شناخته نمی‌شد و گروه‌ها برای انقلاب، روی به ماتریالیسم چپ و راست می‌آوردند اما در این میان امام خمینی(ره) اسلام اصیل را بر مبنای کتاب و سنت معرفی کردند و تقیه در پیش نگرفتند.

رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: این انقلاب اساساً ماهیت دینی داشت و همین رکن بسیار مهم است که آن را از سایر انقلاب‌ها همانند انقلاب فرانسه مجزا می‌کند، قلب و مهد این انقلاب از مسجد و با شعار الله‌اکبر آغاز شده و همین امر بر ماهیت دینی آن صحه می‌گذارد. علاوه بر این مردمی‌بودن نیز محور دیگری است که در کنار دینی‌بودن انقلاب ایران را از سایر انقلاب‌ها مجزا کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه ماهیت دینی و مردمی انقلاب ایران زمینه تعجب سایر ملل را فراهم کرده بود، گفت: این انقلاب در حالی به پیروزی رسید که در ابتدا مبارزات به صورت پارتیزانی و مجزا از یکدیگر انجام می‌شد اما در حوادث منتهی به سال ۵۷ شاهد بودیم که مبارزات یکپارچه شد و از حالت پارتیزانی خارج و شکل میلیونی گرفت.

رحیم‌پور ازغدی گفت: دلیل تعجب آن‌ها این بود که در زمانی که بر بخش اعظم شیعه و مسلمانان تفکر اشعری حاکم بود، این انقلاب به پیروزی رسید. علاوه بر این خود شیعه نیز دچار انحراف شده بود؛ مسئله‌ای که امام خمینی(ره) از آن با عنوان اسلام آمریکایی یاد می‌کردند. ویژگی بارز تفکر اسلام آمریکایی این بود که تمامی امورات و فعالیت‌ها را محول به دوران ظهور می‌کرد و معتقد بود تا آن زمان باید تمامی فعالیت‌ها تعطیل شود.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) قدرت و مشروعیت چپ و راست انقلابی را زیر سئوال برد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران یک سئوال بزرگ در برابر انقلابیون این گروه‌ها قرار داد و آن هم این بود که چگونه مکاتبی که قائل به جبر مادی هستند از انقلاب سخن می‌گویند و این گونه بود که پرچم انقلاب ایران از چپ‌ها گرفته شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: زیربنای اصلی ماتریالیسم رفع تکلیف و مخالفت با اندیشه مبارزه است، این مسئله‌ای بود که انقلاب اسلامی ایران در برابر این مکتب قرار داد، زیرا براساس نگرش آن‌ها عالم ماده محض است و اساساً با باید و نبایدها و آرمان‌ها و ایده‌ها سر و کاری ندارند. از سوی دیگر چپ‌های انقلابی خدا و آخرت را باور ندارند اما از سوی دیگر دم از انقلابی‌گری می‌زنند و این‌ها مقولاتی است که با یکدیگر سازگار نیست.

وی تاکید کرد: در مقابل لیبرالیسم نیز برای خداوند جایگاهی قائل نیست و اصالت همه چیز را به فرد و لذت می‌دهد، زیرا می‌داند تنها با انکار خدا است که می‌تواند کارهای غیراخلاقی خود را ادامه دهد و با قبول خدا برای انسان مسئولیت ایجاد می‌کند.

رحیم پور ازغدی بیان کرد: در مقابل این تناقضات، جهان بینی اسلامی و الهی دچار تناقض نیست و امام خمینی(ره) به صراحت نشان دادند با تفکر قرآنی می‌توان انقلاب کرد و حکومت ساخت، انقلاب اسلامی این مسئله را مطرح کرد که مذهب عقیده و عمل است و این نقطه تفاوت با چپ کمونیسم بود.

وی با اشاره به اینکه انبیای الهی تمدن عقلانی را مطرح کردند گفت: تمدن غربی انسان را تابع لذایذ و غرایز می‌داند حال آن که انبیای الهی ما در مقابل دم از تمدن عقلانی زده‌اند و انسان را موجودی عقلانی معرفی می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ‌با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل بعد از جنگ جهانی دوم منشاء ۱۵۰ جنگ در دنیا بوده‌اند، گفت: امروز شاهد هستید که اسرائیل بمب اتم دارد اما جرأت ندارد از آن استفاده کند. در مقابل انقلاب اسلامی ایران بدون استفاده از بمب اتم دنیا را قبضه کرده است.

وی با اشاره به اینکه اسلام امروز از قدرت تمدن سازی بالایی برخوردار است گفت: ابرقدرت‌های دنیا مجبور هستند برای اسلام جا باز کنند و چون نمی‌توانند با این مسئله کنار بیایند، علیه آن توطئه‌چینی می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به آمار شهدای ترور بعد از انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: برای ساقط کردن انقلاب اسلامی تمامی دول استکباری، سران فاسد عرب، صدام و اسرائیل به میدان آمدند و این شهدا نیز از بدنه مردمی تا مسئولان را در بر می‌گرفت.

رحیم پور ازغدی در خاتمه بیان کرد: شرق و غرب همواره در صدد برنامه ریزی برای نابودی و از میان برداشتن این انقلاب بوده و هستند، این مسئله در طول ۳۵ سال گذشته بر ما اثبات شده است؛ البته با رفع برخی اشکالات می‌توان الگوی مناسبی به سایر کشورها ارائه کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 364242