توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده سابق سپاه استان البرز:
زمان جنگ با ۱+۳۶ دست و پنجه نرم می‌کردیم
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
فرمانده سابق سپاه استان البرزگفت: امروز ما ظاهرا برای مذاکرات هسته ای با ۱+۵ طرف حساب هستیم ولی زمان جنگ ما با ۱+۳۶ دست و پنجه نرم می‌کردیم.

به گزارش عرش نیوز،سردار بهرام حسینی مطلق اظهار کرد: جایگاه عملیات بیت المقدس در تاریخ کشورمان به عنوان یک مقطع بسیار درخشان کاملا جاودانه شد.

 وی افزود: همین بچه های رزمنده با دست خالی ثابت کردند که می توانند با ارتباط عمیقی که با رهبر خود دارند آرام آرام از هیچ به همه چیز برسند و بعد از انجام چند عملیات مثل طریق القدس و فتح المبین خوشبختانه توانستند خرمشهر عزیز را از دست ارتش بعث آزاد کنند.

حسینی مطلق با تبیین تلاش‌های نیروهای رزمنده در این عملیات غرورآفرین خاطرنشان کرد: این عملیات طی چهار مرحله انجام شد و در مرحله اول عملیات بسیار موفقی بود که به صورت مشترک با برادران ارتش انجام شد وشاید برای نخستین بار ما توانستیم که ثابت کنیم که در مقابل همه دشمنان ایستاده ایم و بعد از این بود که دشمنانی که تلاش داشتند که خودشان را به عمق منطقه جمهوری اسلامی برسانند دست تسلیم بالا آوردند و ندای صلح سردادند اما در واقع نخواستند جمهوری اسلامی را برنده جنگ اعلام کنند.

 فرمانده سابق سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز یادآورشد: بعد از آزادسازی خرمشهر امام عزیز تصمیم به ادامه جنگ گرفتند تا بقیه جاهایی که دست دشمن بعثی بود را آزاد کنند.

 حسینی مطلق با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال جنگ تحمیلی و عملیات غرورآفرین بیت المقدس  خاطر نشان کرد: آزادسازی خرمشهر برگ افتخاربزرگی در تاریخ ما بود.

 وی بیان کرد: بعد ازآن جمهوری اسلامی در مقابل همه مشکلات تمام قد و راستین ایستاده و امروز هم همین فرهنگ دفاع مقدس و عملیات بیت المقدس است که در سراسر جهان و در سوریه و لبنان با دشمن اصلی ما که آمریکا و رژیم صهیونیستی است دست به گریبان است و آنجایی که ما به فرهنگ دفاع مقدس معتقد و وفادار باشیم قطعا پیروزی از آن ماست .

 وی با بیان الگو برداری کشورهای اسلامی از فرهنگ دفاع مقدس گفت: فرهنگ دفاع مقدس جمهوری اسلامی به تعداد زیادی از کشورها علی رغم عدم حضور فیزیکی ما صادر شده که سوریه و لبنان از نمونه های این کشورها هستند.

 حسینی مطلق با تاثیر گذاری این فرهنگ در کشورسوریه و مقابله با دشمنان اظهارکرد: این فرهنگ آنجا هم کارساز شد و دشمن را گیج کرده و به زانو در آورده است.

 وی با بیان اینکه آموزه های آزاد سازی خرمشهرمی تواند درس های گرانبهایی برای ما داشته باشد اظهارکرد: اصل آموزه ها این بود که کسی باور نداشت که ایران با دست خالی و دارای ارتش غیر منسجم و سپاه آموزش ندیده و بسیج شکل نگرفته، بتواند در مقابل این همه دشمن ایستادگی کند.

 حسینی مطلق با طرح موضوع مذاکرات کشورمان با گروه 1+5تصریح کرد: امروز ما ظاهرابرای مذاکرات هسته ای  با 1+5طرف حساب هستیم ولی آن روز ما با 1+36 دست و پنجه نرم می کردیم.

 صدام به عنوان 1 روی صحنه بود و حداقل 36کشور از وی در این جنگ حمایت می کردند که الحمدلله مردم عزیزمان با هدایت و راهنمایی های ولی فقیه زمان توانستند از پس این مشکلات بر آیند.

 وی تاکید کرد: این آموزه الان هم برای ما کارساز است و با رهبری عزیزمان می توانیم کارهای بزرگ و ناشدنی را انجام دهیم./تسنیم

کد مطلب: 264540