توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حذف گاز کلر از استخرهای کرمانشاه
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: هیچ مشکل بهداشتی در سطح استخرهای کرمانشاه وجود نداشته و همه استخرها پاک هستند.
عرش نیوز به نقل از ایسنا،بهمن خدادادیان، با اشاره به وجود 18 استخر در کرمانشاه اظهارکرد: خوشبختانه بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر خروج‌ گاز کلر از آب استخرها این کار در تمامی استخرهای کرمانشاه انجام شده است.

 
به گفته خدادادیان هم‌اکنون از پودر پرکلرین به منظور ضدعفونی کردن آب استخرها استفاده می‌شود که این پودر نسبت به گاز کلر از مزایای بیشتری برخوردار است.

 
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه اظهارکرد: در حال حاضر وزارت بهداشت در حال بررسی استفاده از گاز ازن به جای پودر پرکلرین است که این گاز در کنار مزایای بسیار، معایبی نیز دارد که کارشناسان در حال بررسی جایگزینی آن هستند.

 
وی با اشاره به بازدید روزانه از استخرها در فصل گرما عنوان‌کرد: با توجه به افزایش مراجعات به استخرها در فصل گرما کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان بصورت روزانه از استخرها بازدید کرده و هر چند روز یکبار نمونه‌گیری‌های میکروبی و شیمیایی از آب استخرها انجام می‌شود.

 
خدادایان با بیان اینکه هیچ مشکل بهداشتی در سطح استخرهای کرمانشاه وجود ندارد، اظهارکرد: یک مورد آلودگی میکروبی بالای آب گزارش شده که در پی اخطار مرکز بهداشت صاحب استخر در کمترین زمان نسبت به رفع آن اقدام کرد.

 
وی در ادامه استاندارد فضای استخر به ازای هر فرد را 4 تا 4.5 مترمربع اعلام کرد و افزود: وجود افراد بیش از حد استاندارد به لحاظ بهداشتی مشکل ساز خواهد بود.

 
خدادادیان توصیه کرد: افراد قبل و بعد از ورود به آب استخر حتما دوش گرفته و بدن خود را بشویند تا چربی روی سطح بدن آنها پاک شود.
کد مطلب: 284340