توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:
دفاتر پیشخوان حلقه اتصال بین دستگاه‌های اجرایی و مردم هستند
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۲
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دفاتر پیشخوان حلقه اتصال بین دستگاه‌های اجرایی و مردم هستند.

به گزارش عرش نیوز، زهرا اربابی صبح امروز در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مربوطه و روسای صنف پیشخوان دولت در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفت: دفاتر پیشخوان حلقه واسط بین مردم و دستگاه اجرایی هستند و می‌طلبد که  این حلقه مهم تقویت شده و دفاتر نیز به صورت مستمر به بازنگری و عارضه‌یابی خود بپردازند و مستقیماً در راستای توسعه خدمات خود پیشنهاداتی را ارائه دهند.

وی افزود: بنا بر رویکرد توسعه فعالیت این دفاتر، ضروری است که دستگاه‌های اجرایی در راستای چابک‌سازی و کوچک‌سازی دولت  وظایفی که لطمه‌ای به رسالت اصلی دستگاه وارد نمی‌کند را به بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان واگذار کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دفاتر پیشخوان در حقیقت به منزله  بازوی اجرایی قوی برای دستگاه‎ها هستند و نه به عنوان سربار عنوان کرد: دستگاه‎ها موظفند که تعداد خدمات قابل ارائه به دفاتر را از طریق مطالعه و بررسی احصا کرده و با نظارت و ارزیابی مستمر از این ظرفیت بهره‎مند شوند.

این مسئول ادامه داد: بنیه قوی این دفاتر می‌تواند یاریگر خوبی برای اهداف سازمان‎ها و تقویت و بهبود این رابطه کار فرهنگی بزرگی را برای اعتمادساز‌ی، توانمندسازی و آموزش نیروی انسانی می‌طلبد تا مردم با اعتماد کامل به این دفاتر مراجعه کنند در این راستا رعایت ضوابط، دقت، سرعت و پیشرفت در یک فضای مبتنی بر اعتمادسازی  از ارکان مهم فعالیت است.

وی تصریح کرد: از نکات قابل بررسی در ارزیابی مدیران بحث واگذاری خدمات آن دستگاه به دفاتر پیشخوان خواهد بود./فارس

کد مطلب: 273045