توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار درمیان مطرح کرد
اختصاص 7 درصد اعتبارات خراسان جنوبی به درمیان
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
فرماندار درمیان گفت: اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان درمیان در سال‌جاری مبلغ 7میلیارد و 400 میلون تومان است که 7.6 درصد اعتبارات استان را تشکیل می‌دهد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری درمیان، محمد بشیری‌زاده در نشست کمیته‌ برنامه‌ریزی درمیان اظهار کرد: این اعتبارات برای تکمیل و احداث ۱۵۴ طرح فرهنگی و هنری، عمرانی، خدماتی، آموزشی، کشاورزی، زیربنایی و ورزشی در ۱۶ فصل و ۴۶ برنامه هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: سرجمع مبالغ اعتبارات در نظر گرفته‌ شده‌ سال گذشته درمیان از محل اعتبارات تملک و دارایی، نفت و جرایم راهنمایی و رانندگی مبلغ ۱۱ میلیارد و ۴۶۷ میلیون تومان است که از این میزان ۳۶ درصد اعتبارات شهرستان اختصاص یافته است.

فرماندار درمیان توجه به مسکن، منابع آبی، حمل و نقل و نگهداری طرح‌های اجرا شده و تکمیل طرح‌های نیمه تمام را مهم‌ترین رویکرد شهرستان در بحث تقسیم اعتبارات برشمرد و یاد‌آور شد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی در تعریف طرح‌های اولویت‌ها را در نظر گرفته و در هزینه‌کرد اعتبارات با مدیریت صحیح بهترین عملکرد را داشته باشند.

بشیری‌زاده از مردم به عنوان بهترین ناظر در اجرای طرح‌ها یاد کرد و افزود: مسئولان در هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی از ارائه‌ آمار غیر واقعی در ارتباط با طرح‌های نیمه تمام به شدت پرهیز کنند.

وی با بیان این‌که در هزینه‌کرد اعتبارات سیاست‌های اقتصاد مقاومتی چهارچوب اصلی برای تصمیم‌گیری‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی درمیان باید باشد، تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات تصمیم‌گیری‌ها بسیار مشکل است بنابراین باید اعتبارات به گونه‌ای تقسیم و هزینه شود که نفع ملی و مردم در آن باشد.

فرماندار درمیان با بیان اینکه در سال‌جاری اجرای ۲ طرح عمرانی جدید با اعتباری بالغ بر ۲۰۵ میلیون تومان مصوب شده است، خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، باید با توجه به نیاز شهروندان پروژه‌ها را اولویت‌بندی کنند و پروژه‌هایی را به بهره‌برداری برسانند که منافع بیشتری در آن باشد./فارس
کد مطلب: 273441