توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا:
پلیس امنیت اخلاقی نیازمند همکاری و مشارکت حوزه‌های علمیه است
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
پلیس امنیت اخلاقی ناجا به عنوان آخرین خط برخورد با حجاب و عفاف نیازمند همکار و مشارکت حوزه‌های علمیه هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از مرکز خبر حوزه، سرهنگ محمد مسعود زاهدیان در آئین افتتاحیه چهارمین دوره سیرمطالعاتی حجاب و عفاف در جمع طلاب و فضلای حوزه علمیه اظهار داشت: اهمیت حجاب و عفاف در حوزه فرهنگی دینی کشور به عنوان پرچم فرهنگی اسلام بر کسی پوشیده نیست، بطوری که طی این سال‌ها از سوی دشمنان هدف قرار گرفته است.

وی افزود: متاسفانه بحث حجاب و عفاف از ابتدای انقلاب مبحث مهمی بوده، بطوری که دشمن با تمام توان خود در راستای استحاله حکومت به دنبال ازبین بردن ارزش‌ها و تهی ساختن جامعه از عفت و عفاف بوده است.

مدیرکل سابق مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری تصریح کرد: آنچه امروز در پرونده‌های موجود به آن رسیده‌ایم، متاسفانه بخش عظیمی از افرادی که در عرصه بدحجابی و بد پوششی برخورد می‌کنیم همگی بعضاَ متولدین دهه 60 هستند.

وی با بیان اینکه امروز در جامعه نوعی دل زدگی ایجاد شده است، اظهارداشت: متاسفانه فاصله‌ای بین ما به عنوان عوامل اجرایی و حوزه‌های علمیه به وجود آمده است که نتوانسته‌ایم این فرایند را به خوبی سامان دهی کنیم.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا به وجود ماهواره‌ها اشاره کرد و گفت: هجمه بی‌شمار شبکه‌های ماهواره‌ای به ویژه شبکه‌های فارسی زبان غیرت جوانان و جامعه را هدف گرفته، مشروب خواری، رابطه با محارم و دیگران را به صورت کاملا عادی در بین نسل جوان جلوه می‌دهد.

سرهنگ زاهدیان افزود: دشمن اصول جامعه اسلامی را که به صورت سنتّی بوده است را نشانه رفته و به تبع آن قداست بنیان خانواده را هدف گرفته است.

وی عنوان کرد: تداخل در محیط‌های کار، تغییر جامعه سنتی به جامعه مدرن و پست مدرن، ورود بانوان به محیط‌های کار که بعضا در شأن آنان نبوده است، زمینه ساز بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی شده است.

وی تصریح کرد: نقش و رسالت حوزه‌های علمیه در این عرصه بسیار پررنگ و پر اهمیت است و می‌بایست با انجام کارهای فرهنگی و تبلیغی رسالت پیامبر گونه خود را عملیاتی سازند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با بیان اینکه امروز سنگرهای معنوی هدف قرار گرفته‌اند، گفت: با تحقیقات انجام شده 6 محور، محورهای اصلی تهدیدات موجود در جامعه را تشکیل می‌دهند که عبارتنداز؛ «ورود مشروبات الکی»، «ورود و بار انداز تجهیزات ماهواره»، «فضای مجازی»، «فعالیت فرقه‌های نوظهور»، «ابتذال فرهنگی» و «ورود اقلام ضد فرهنگی» بیشترین حجم حضور را در ایران دارند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا اظهارداشت: این نیرو در سال جاری اقدام به کشف و انهدام 20 میلیون حلقه سی دی مستهجن را با هدف تغییر رفتار در جامعه نمود و در دو سال گذشته 30 مورد شوی زیرزمینی مد و لباس که از شبکه دویچوله آلمان پخش شده بود را شناسایی و دستگیر کردیم.

سرهنگ زاهدیانی خطاب به طلاب و فضلای حوزه گفت: پلیس امنیت اخلاقی ناجا به عنوان آخرین خط برخورد با حجاب و عفاف نیازمند همکار و مشارکت حوزه‌های علمیه هستیم تا از جایگاه رفیعی که دارید به عنوان سربازان امام زمان (عج) مددکار و در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و خطرات مقابل نسل جوان همراه و دوشادوش ما باشید.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 356449