توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مجمع نمایندگان البرز:
استان البرز با کمبود مدرسه رو‌به‌رو است
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۹
نماینده مردم کرج با بیان اینکه کمبود مدارس در البرز از مشکلات این استان محسوب می‌شود، گفت: بودجه‌ای که دولت برای ساخت مدارس اختصاص داده است ۵۰۰ میلیارد تومان است که از این مقدار تنها ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛عزیز اکبریان در همایش یاوران وقف که پیش از ظهر امروز در محل سالن باشگاه میلاد شهرداری کرج با حضو برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی البرز برگزار شد با اشاره به اینکه حماسه ماندگار اربعین  نمونه حقیقی جهاد شیعیان و مسلمانان جهان بود، اظهار داشت: پرداختن به مقوله وقف در جامعه بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه وقف جز اعمال باقیات‌ و صالحات محسوب می شود، افزود: وقف چشمه جوشانی است که سبب جاودان ماندن نام واقفان در تاریخ می‌شود.

نماینده مردم کرج در مجلس با تاکید براینکه باید در امور وقف اعتماد مردم را جلب کرد، گفت: باید به نحوی عمل کنیم که شاهد افزایش وقف در جامعه باشیم.

اکبریان با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی حوزه وقف خاطرنشان کرد: کاهش موقوفات توسط مردم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله مواردی است که باید مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وقف سبب کاهش و رفع فقر در جامعه می‌شود، اظهار داشت: افزایش وقف و موقوفات یکی از مواردی است که زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور می‌شود.

نماینده مردم کرج با بیان اینکه امروزه اهتمام جدی برای ساخت مسجد در استان وجود ندارد، تصریح کرد: گنبد مسجد مهدویه در آزادگان که یکی از مساجد مطرح کرج محسوب می‌شود در حال ویرانی است.

اکبریان با اشاره به اینکه مساجد نقش بسزایی در رفع مشکلات محلات دارند، بیان کرد: باید با کمک شهرداری و مسکن و شهرسازی موانع اداری برای ساخت مسجد در مساحت کم برداشته شود.

وی با بیان اینکه کمبود مدارس در البرز از دیگر مشکلات این استان محسوب می‌شود، گفت: بودجه‌ای که دولت برای ساخت مدارس اختصاص داده است 500 میلیارد تومان است که از این مقدار تنها 200 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری خیرین در پرداختن به مشکلات موجود در استان نظیر توجه به کمبود مدارس و مسجد، خاطرنشان کرد: بدون حمایت خیرین ساخت مدارس در دو نقطه محروم کرج همانند کلاک پایین و اخترآباد صورت نمی‌گرفت.

نماینده مردم کرج تصریح کرد: باید خیرات خیرین ساماندهی شود و اعتمادسازی به نحو احسن صورت گیرد.

اکبریان با تاکید بر اینکه وقف باید در امور مورد نیاز هزینه شود، اظهار داشت: امید است حرکت مثبتی برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه صورت گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 346440