توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اردبیل:
مشارکت اردبیل در ساخت صحن حضرت زهرا (س) افتخاری ماندگار برای این دیار است
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۰
امام جمعه اردبیل گفت: مشارکت اهالی استان اردبیل در ساخت و تجهیز صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف افتخاری ماندگار برای ساکنان این دیار غیرتمند است.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید حسن عاملی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی ستاد عتبات عالیات اردبیل اظهار کرد: اینکه این استان با تمام توان و حتی کمک‌های مضاعف‌تر از سایر استان‌ها در امر مقدس بازسازی و زیباسازی حریمین شریفین در کربلا و نجف ورود پیدا کرده است جای ارزش‌گذاری و سپاسگزاری دارد و باید این بستر را قدر شناخت.

وی افزود: مرقدهای مطهر ائمه معصومین (ع) از شعائر بزرگ شیعیان است که همواره در طول تاریخ مورد تکریم و توجه قرار گرفته است.

امام جمعه اردبیل گفت: برای توسعه و ساخت مرقد مطهر حضرات معصومین (ع) برنامه‌ریزی کلان و هدفمندی در سطح استان اردبیل انجام شده که با به ثمر نشستن آنها بخش عظیمی از تحولات شکل می‌گیرد.

رئیس شورای ستاد عتبات عالیات استان اردبیل تصریح کرد: ساخت و راه‌اندازی تصفیه خانه آب و آبرسانی به صحن حضرت زهرا (س) و مشارکت در تکمیل این پروژه در نجف اشرف برای ارائه خدمات به زائران از جمله اقدامات مثبتی است که ستاد عتبات عالیات در این زمینه توانسته اقدامات اساسی و جدی را انجام دهد.

عاملی ادامه داد: تلاش مستمر بر این است تا زمینه خوبی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و نذورات در این استان فراهم آید تا با مشارکت ستاد عتبات عالیات و امکان ارسال آن به حرمین شریفین در کربلا و نجف اشرف فراهم آید.

وی به اجتماع میلیون‌ها انسان عاشق اهل بیت در اربعین حسینی امسال در کربلا را یادآور شد و گفت: این اجتماع نه تنها از نشان از وفاق امت اسلامی بود بلکه خواب دشمنان را آشفته‌تر کرده است.

دبیر ستاد عتبات عالیات استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به راه‌اندازی ستادهای شهرستانی عتبات عالیات ایجاد فضای فرهنگی و تبلیغی را در سطح شهر در زمینه اهمیت کمک به احیای عتبات عالیات را از کارهای و فعالیت‌های در حال انجام اعلام کرد.

اسفندیار هوشیار از ارسال 5 هزار مترمربع موکت به کربلای معلی در اربعین حسینی در میزبانی شایسته از زائران حرم مطهر حسینی خبر داد و گفت: ما تلاشمان را انجام می‌دهیم تا زمینه حرکتی مثبت و سازنده در این زمینه بیش از هر زمان دیگر فراهم آید.

در این مراسم تابلوی حرم‌های امامین کاظمین و ایوان نجف اشرف که توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور تهیه شده است به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و سردار جلیل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس استان اردبیل اهدا شد.


منبع:فارس

کد مطلب: 352047