توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار چهارمحال و بختیاری:
طرح پخش سیلاب و تغذیه مصنوعی در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۱
استاندار چهارمحال و بختیاری از اجرایی شدن طرح پخش سیلاب و تغذیه مصنوعی در دشت‌های ممنوعه استان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛قاسم سلیمانی صبح امروز در شورای حفاظت منابع آب اظهار داشت: تعیین مناطق مستعد برای اجرای طرح پخش سیلاب و تغذیه مصنوعی، تکمیل شبکه‌های آبیاری و زهکشی در پایین دست سدهای در دست بهره‌برداری و الزام حفر چاه جذبی در محدوده‌های شهری برای جلوگیری از جاری شدن رواناب‌ها را از مصوبات شورای حفاظت از منابع آب عنوان کرد.

وی حمایت خود از اجرای شبکه‌های آبرسانی را اعلام کرد و خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر حفاظت از منابه آبی استان به‌ویژه آب‌های زیرزمینی شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اعتبارات ماده 180 که بیش از یک هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه‌ها برای پروژه‌های در حال اجرا هزینه شود و در صورت دریافت تخصیص اعتبارات ماده 10 و 12 کمک بیشتری به اجرای شبکه آبرسانی می‌شود.

سلیمانی از اعضای شواری حفاظت از منابع آب استان خواستار تلاش بیشتر در رسیدن به منافع استانی و منافع ملی و تسهیل در روند قانونی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژ‌ه‌های مختلف شد.

وی با بیان اینکه در دستگاه‌های استان وحدت رویه کم‌‌رنگ شده گفت: مدیران استانی به سرنوشت استان بیاندیشند و در جبران خسارت‌های موجود اقدام کرده و افرادی که در اجرای پروژه‌های قانونی اختلال ایجاد می‌‌کنند از بدنه هر دستگاه جدا شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود مزارع پرورش ماهی غیرمجاز خواستار رسیدگی به وضعیت این مزارع و ساماندهی آنها با اعطای مجوز و حتی برخورد مزارع غیرمجاز شد.

سلیمانی از تشکیل کارگروهی برای برطرف کردن مشکلات شیلات استان با مشارکت جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، محیط زیست، نیروی انتظامی و دادگستری شد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 350247