توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر کشور: تعداد تشکل های مردم نهاد باید به 10 برابر برسد
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
مشاور وزیر کشور گفت: پنج هزار تشکل مردم نهاد موجود در کشور باید به رقم 50 هزار برسد که زمینه تحقق آن اکنون در کشور وجود دارد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری یزد 'بهمن مشکینی' یکشنبه شب درنشست سازمان های مردم نهاد یزد افزود: حوزه اجتماعی از حوزه های اصلی توسعه است، وقتی مسائل اجتماعی مطرح می شود همه احساس دانایی می کنیم درحالی که چیزی نمی دانیم و مشکلات موجود به خاطر همین عدم فهم کامل است که برای حل آن باید تحلیل دقیق و عمیق داشته باشیم.

معاون امور سازمان های مردم نهاد مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با اشاره به اینکه از بهترین روش های مشارکت اجتماعی تشکیل سازمان های مردم نهاد است گفت: اولین مانع توسعه کار تشکل ها خود ما هستیم و نفهمیدن صحیح مطالب توسط ما و دیگران از دیگر مشکلات پیش روی سازمان های مردم نهاد است.

مشکینی بر راه اندازی خانه تشکل ها در استان ها تاکید و مشکل فعلی را نبود بودجه در این زمینه دانست و به پاره ای از اقدامات در زمینه فعالیت بهتر سازمان های مردم نهاد در کشور اشاره کرد.

وی گفت: درصورت دریافت بودجه برای راه اندازی خانه تشکل ها در اسرع وقت این اقدام صورت خواهد گرفت و باید توجه داشت که خانه تشکل ها نباید به یک تشکل با شخصیت حقوقی تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز دراین نشست از تلاش مسئولان ارشد استان در راه اندازی خانه تشکل ها در یزد خبر داد و خواستار حمایت لازم ازسوی وزارت کشور در این زمینه شد.

محمدعلی طالبی با اشاره به فعالیت های سال های 76 به بعد درخصوص سازمان های مردم نهاد بویژه حوزه جوانان گفت: در پایان سال 84 یزد استانی برتر در زمینه تشکل ها از لحاظ کمی و کیفی بود که نشانگر فعالیت مطلوب و ظرفیت بالای آن برهه است.

وی استان یزد را از بهترین استان ها با توجه به وجود 700 تشکل موجود در استان دانست و افزود: در دولت تدبیر و امید رشد مطلوبی در زمینه تقاضای مجوز داشتیم.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 328242