توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله مکارم شیرازی:
منابع انسانی کارآمد مشکلات جامعه را برطرف می‌کند
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۲
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه اگر منبع انسانی لایق و کارآمد باشد همه مشکلات برطرف می‌شود، گفت: در میان انسان‌ها، جوانان حرف اول را در هر جامعه‌ای می‌زنند، زیرا انگیزه و نشاط برای کارکردن دارند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از مرکز حوزه آیت الله ناصر مکارم شیرازی در پیامی به همایش «نخبه امروز نقطه امید» که از سوی موسسه فرهنگی هنری اسوه نخبگان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزارشد، اظهار داشت: اگر خدای نکرده نخبه‌ای گرفتار ضعف ایمان و انحراف اخلاقی شود، خطرآن برای جامعه سخت و دشوار است.

در این پیام آمده است: تشکیل این جلسه نورانی را به همه شما مسؤلان و بخصوص به حجت الاسلام اجرایی تبریک می‌گویم، شکی نیست که انسان‌ها مهم‌ترین سرمایه‌اند و منابع دیگر تحت الشعاع هستند.

در پیام آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه اگر منبع انسانی لایق و کارآمد باشد همه مشکلات برطرف می‌شود، تصریح شده است: در میان انسان‌ها، جوانان حرف اول را در هر جامعه‌ای می‌زنند، زیرا انگیزه و نشاط برای کارکردن دارند.

در ادامه این پیام عنوان شده است: در میان جوانان، نخبگان وضعیت ویژه‌ای دارند. خدا نعمت استعداد را مشمول شما کرده است. در حقیقت شما نخبگان را برای عزت جامعه اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و برطرف کردن مشکلات مردم برگزیده است. آنچه مهم است این است که درکنار این استعداد‌های سرشار خدادادی، باید ایمان و ارزش‌های اخلاقی باشد تا از این نیرو، بهترین بهره را ببرید.

در بخش پایانی این پیام آمده است: اگر خدای نکرده نخبه‌ای گرفتار ضعف ایمان و انحراف اخلاقی شود، خطرآن برای جامعه سخت و دشوار خواهد بود و تا می‌توانید سطح علمی خود را بالا ببرید و از جوانی برای پرهیزکاری استفاده کنید تا در دنیا سربلند و خوشبخت باشید. بنده از صمیم قلب برای شما دعا می‌کنم.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358942