توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"زنگ اولیا" سبب کاهش ناهنجاری‌ها در مدارس می‌شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۲۷
استاندار خوزستان گفت: "زنگ اولیا" می‌تواند پیوند دانش آموزان را با خانواده‌ها و مدارس تقویت کند و در کاهش بسیاری از ناهنجاری‌ها مفید است.
به گزارش عرش نیوز، جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان بعد از ظهر امروز با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی و استانی در محل استانداری این استان برگزار شد.

عبدالحسن مقتدایی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: در جامعه امروز که شاهد توسعه و فناوری هستیم، متأسفانه احساس مسئولیت کاهش یافته است. احساس مسئولیت نسبت به آینده دانش‌آموزان پشتوانه آموزش و پرورش است و حضور والدین در مدارس پشتوانه مدارس است.

استاندار خوزستان ابراز داشت: باید به فکر استفاده صحیح از ابزار‌های سخت افزاری جدید باشیم و این را باید از طریق تقویت احساس مسئولیت پیش برد.

وی با تأکید بر نظارت بر فضای مجازی افزود: فضای مجازی باید به شکل صحیح هدایت شود.

مقتدایی با آسیب‌شناسی رابطه والدین و فرزندان گفت: رابطه والدین با فرزندان که سرمایه عظیمی است باید تقویت شود.

وی با اشاره به وظیفه آموزش و پرورش در ارتباط با والدین تصریح کرد: والدین و آموزش و پرورش باید با همدیگر ارتباط تنگاتنگی داشته باشند و مدارس نمونه در این زمینه مورد تقدیر قرار گیرند.

استاندار خوزستان با اشاره به "زنگ اولیا" در مدارس خوزستان افزود: این زنگ می‌تواند پیوند دانش آموزان را با خانواده‌ها و مدارس تقویت کند و در کاهش بسیاری از ناهنجاری‌ها مفید باشد.

رئیس سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش خوزستان نیز در این نشست اظهار داشت: رابطه معلم و شاگرد در مدارس و جامعه باید بیش از پیش تقویت شود، همچنین باید بتوانیم آداب تعلیم و تربیت را در مدارس تقویت بخشیم.

وی با اشاره به اینکه ۸۵۰ هزار دانش آموز در مدارس خوزستان حضور دارد، گفت: آموزش و پرورش وظیفه سنگینی در برابر این‌ها بر عهده دارد. همچنین برای این تعداد دانش‌آموز، ۶۳ هزار معلم وجود دارد.

‌حمادی تأکید کرد: اهمیت "زنگ اولیا" به خاطر توجه به خانواده‌ها است. این زنگ به‌دنبال صرف ارائه آموزش به والدین نیست بلکه به‌دنبال تقویت روابط است. "زنگ اولیا" در خوزستان بیش از ۹ میلیارد تومان هزینه دارد، بنابراین تأمین این هزینه‌ها نیازمند حضور همه در صحنه و حمایت از آموزش و پرورش است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338241