توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان شرقی:
افزایش جمعیت، تبریز را تهدید می‌کند
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵
استاندار آذربایجان شرقی گفت: افزایش جمعیت تبریز یکی از تنگناهایی است که تبریز را تهدید می‌کند.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در پانزدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان آذربایجان شرقی، که با موضوع بررسی سند تدبیر و توسعه شهرستان تبریز و شهرستان اهر برگزار شد، با اشاره افزایش جمعیت شهر تبریز، اظهار داشت: افزایش جمعیت تبریز یکی از تنگناهایی است که تبریز را  تهدید می‌کند، با توجه به مساله آب و آلودگی هوا به هر دلیلی باید اجازه افزایش جمعیت تبریز داده نشود چون باعث کاهش خدمات به جمعیت ساکن خواهد شد.

وی  افزود: در نوسازی بافت‌های ناکارآمد این امر باید مورد توجه قرار گیرد و اگر چنانچه بنایی اضافه شود که سبب افزایش جمعیت شود، موجب کاهش خدمات خواهد شد.

جبازاده با اشاره به افزایش جمعیت و مشکل تامین آب شهرستان تبریز، عنوان کرد: تامین آب شرب با افزایش جمعیت امکان پذیر نیست و جلوگیری از افزاش جمعیت باید رویکرد اصلی باشد و در اسناد توسعه کنترل جمعیت ساکن استان در تبریز و جلوگیری از افزایش باید مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از افزایش جمعیت این شهر، باید با راهکارهایی، هدایت سرمایه‌گذاری و ایجاد زمینه‌های اشتغال به شهرستان های دیگر سوق داده شود اما این کار نباید به گونه ای باشد که باعث تشدید مهاجرت و افزایش جمعیت شود.

وی  با اشاره به ظرفیت فرهنگی تبریز و تاثیرگذاری آن در شمال‌غرب کشور و حتی در کشورهای منطقه، تاکید کرد: قابلیت‌های زیادی در این شهر وجود که باید در سند تدبیر این شهرستان لحاظ شده و جزو اولویت‌های توسعه استان قرار گیرد.

جبارزاده گفت: صنایع پایین دستی معدن مس جزو اولویت های شهرستان اهر است که باید در این سند مورد توجه قرار گیرد

وی در خصوص بزرگراه اهر - تبریز، تصریح کرد: این بزرگراه یکی از زیرساخت‌های لازم برای توسعه شهرستان محسوب می شود و تاکنون  30 کیلومتر از جاده اهر - تبریز زیر بار ترافیکی قرار گرفته و باقی به پیمان رفته و امکان حضور بخش خصوصی نیز فراهم شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آمار تصادفات اخیر در این جاده، گفت: نیروی انتظامی باید کنترل و نظارت بیشتری را در این مسیر به کار گیرد و خودروهای مسافری باید ساماندهی شود.

در پایان این نشست کلیات اسناد تدبیر و توسعه شهرستان تبریز و اهر به تصویب رسید.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345342