توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
حمایت از جانبازان دوران دفاع مقدس افزایش یابد
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱
نماینده ولی فقیه در استان همدان اشاره به اینکه « قدردانی» از جانبازان دوران دفاع مقدس در جامعه نهادینه شود، گفت: جانبازان دوران دفاع مقدس نیاز به حمایت بیشتر مسئولان دارند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله غیاث الدین طه محمدی شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهید صارمی در مسجد نبی اکرم (ص) اظهار داشت:  یکی از حلقه‌های مفقوده قدرشناسی در زندگی اجتماعی، قدردانی از جانبازان دوران دفاع مقدس است که پس از جانبازی دردها و زجرهای بسیاری را تحمل کرده‌اند.

وی با اشاره به سخن رهبری که فرمودند« زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.»، گفت: درک عمق سخن رهبری را بسیار مهم است ضمن اینکه فلسفه وجودی این مراسم به این سبب است که جلال، کمال و عظمت این عنصر عرشی یعنی شهدا را قدر بدانیم و از به فراموشی سپردن آنها به مرور زمان جلوگیری کنیم.

محمدی یکی از این جانبازان را شهید صارمی برشمرد و عنوان کرد: تحمل درد و رنج‌های جانبازی، معلولیت و ترکش در جان این جانباز نشان‌دهنده بزرگی این عزیزان در جامعه را دارد و این درد و رنج‌ها بدون شک ثواب و اجر شهادت را به دنبال دارند.  

وی گفت: شهدا تنها کسانی نیستند که در راه خدا جان داده اند بلکه اکنون نیز شهید زنده در جامعه وجود دارد، کسانی که در دوران جبهه بودند و اکنون ادامه دهنده راه شهدا هستند.

امام جمعه همدان به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر عظمت اجر بسیجیان اشاره و بیان کرد: اگر تمام ابر کامپیترهای جهان را جمع آوری کنند نمی‌توانند اجر و ثواب این بسیجیان را محاسبه کنند.

محمدی با اشاره به آیه 120 سوره توبه، افزود: همانگونه که در این آیه اشاره شده است کسانی که در راه مقابله با دشمنان به جبهه‌ها رفته‌اند هر قدم و عملی که در جبهه انجام می‌دهند برایشان ثواب کار نیک نوشته می‌شود. 

وی تصریح کرد: قدم برداشتن، گرسنگی، خستگی، فتح خاکریز دشمن و تمامی امور سبب ثبت عمل صالح و ثواب شهادت برای این بسیجیان است. 

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: اما وای بر آنان که به دنیا پرستی و خودخواهی پرداختند و حتما در فردای قیامت باید جوابگوی شهدا باشند و در یقین حسرت می‌خورند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337846