توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم بجنورد در مجلس:
امضای نمایندگان برای گرفتن پست افراد دور از وظایف قانونی است
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی یکی از آسیب‌ها در حوزه مجلس را امضای نامه‌های افراد برای تصدی مسئولیت‌ها از سوی برخی نمایندگان برشمرد و گفت: اینکه نمایندگان برای گرفتن پست افراد، اقدام به امضای نامه‌ای کنند، دور از وظایف قانونی است.

به گزارش عرش نیوز،قاسم جعفری اظهار کرد: شأن و جایگاه قانونی نمایندگان بسیار بالاتر از آن است که برای اشخاص بخواهند طوماری در جهت انتصاب افراد در مسئولیت‌های مدیرکل یا سایر مسئولیت‌ها امضا و یا جمع آوری کنند.

وی با بیان اینکه این واقعیتی بوده که اکنون بعضاً در مجلس با آن مواجه هستیم، بر ایفای وظایف نمایندگی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در ادامه با اشاره به وعده‌های شرکت هواپیمایی اترک برای برقراری پروازها به فرودگاه بجنورد گفت: تا مادامی که این پروازها بر اساس تعهدات مسئولان این هواپیمایی انجام نشود، این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه موضوع عدم انجام تعهدات از سوی این هواپیمایی چند هفته گذشته از طریق کمیسیون اصل 90 مجلس هم پیگیری شد، افزود: قرار است تا این کمیسیون به صورت فوریت، عدم انجام تعهدات از سوی هواپیمایی اترک را بررسی کند.

به گفته جعفری، هواپیمایی اترک با استفاده از نام استان به عنوان ایرلاین تاسیس شده و اکنون از انجام تعهدات از جمله برقراری پروازها به فرودگاه بجنورد و همچنین به بیس پروازهای خود از این فرودگاه تمکین نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم برقراری پروازها توسط اترک در حالی است که هم اکنون پروازها به شهرهای مختلف توسط این هواپیمایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پرواز این هواپیمایی شهریور سال گذشته به فرودگاه بجنورد انجام شد، اظهار کرد: در همان آیین از مسئولان هواپیمایی اترک خواستم تا این پرواز افتتاحیه را به پرواز اختتامیه تبدیل نکند.

جعفری تصریح کرد: پس از گذشت چندین ماه از این پرواز و عدم انجام تعهدات به مسئولان این هواپیمایی تذکر داده شد که مقرر بود پس از رفع نقص هواپیماهای خود اقدام به برقراری پروازها کنند که تاکنون این موضوع تحقق نیافته است./فارس

کد مطلب: 267141