توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در کرج:
هیچ کار پژوهشی بدون نیازسنجی نباید انجام شود
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۹
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه هیچگونه کار پژوهشی بدون وجود مشتری نباید انجام شود، گفت: اجرایی کردن و تجاری‌سازی به عهده بخش خصوصی است و دولت نباید برای دانشگاه یا پژوهش در صورت نبود مشتری هزینه کند.
به گزارش عرش نیوز، سورنا ستاری در آیین‌ بزرگداشت پژوهشگران و فناوران در اختتامیه هفته پژوهش که عصر امروز با حضور معاون وزیر علوم، استاندار البرز، دبیر ستاد پژوهش استان و مدیران ارشد استانی در کرج برگزار شد، اظهار داشت: باید به مفهوم پژوهش و تفاوت آن با فناوری و کارآمدی توجه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه جزئی از جامعه و داخل آن است و می‌تواند مشکلات استان را حل کند، افزود: حق نداریم به واسطه نوشتن صرفاً یک مقاله که کارآیی و هدفی برای آن پیش‌بینی نشده چندین سال از بهترین سال‌های عمر یک دانشجو را هدر دهیم.

معاون پژوهشی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هیچگونه کار پژوهشی بدون وجود مشتری نباید انجام شود، گفت: اجرایی کردن و تجاری‌سازی به عهده بخش خصوصی است و دولت نباید برای دانشگاه یا پژوهش در صورتی که مشتری آن علم و فناوری وجود ندارد هزینه کند؛ چرا که تجربه نشان داده در این صورت به نتیجه نمی‌رسیم.

ستاری با بیان اینکه باید در اجرای برنامه‌ها و روش‌ها تغییر ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: در استان تعداد زیادی پژوهشکده دولتی وجود دارد که بخش خصوصی باید برای اجرا و تجاری‌سازی آن اقدام کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341346