توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان:
نمایشگاه دستاوردهای زنان لرستان برگزار می‌شود
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۲
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: نمایشگاه دستاوردها و فعالیت‌های بانوان لرستانی از ۱۵ بهمن در اصفهان به نمایش گذاشته می‌شود.
به گزارش عرش نیوز: لیلا سلاح ورزی عصر امروز در جلسه کارگروه بانوان لرستان از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بانوان توانمند در بهمن‌ماه سال جاری در استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه در دهه فجر مصادف با ۱۵ بهمن‌ماه که با عنوان روز انقلاب اسلامی و سبک زندگی ایرانی و تحکیم بنیان خانواده نام‌گذاری شده است افتتاح می‌شود و تا ۲۲ بهمن‌ماه دایر است.

وی افزود: این نمایشگاه با حضور استان‌های لرستان، قم، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و اصفهان و با میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان عنوان کرد: از بانوان توانمند ادارات خواهشمندیم خود را جهت شرکت در این نمایشگاه تا تاریخ ۲۰ دی‌ماه سال جاری به دبیرخانه اجرایی آن یعنی سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کرده و ارسال کنند.

سلاح ورزی، در رابطه با اداراتی که در این زمینه می‌توانند کمک کنند بیان کرد: اداراتی مانند جهاد، آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره کل زندان‌ها، ارشاد اسلامی، بهزیستی، آموزش‌وپرورش، اداره کار و تعاون و اداراتی که به این مرکز مرتبط هستند می‌توانند در برگزاری این نمایشگاه به ما کمک کرده و بانوان موفق و فعال را به ما معرفی کنند.

وی تصریح کرد: بانوان می‌توانند با هر صنعتی که در آن فعالیت دارند در این نمایشگاه شرکت کنند و محدودیتی برای آن‌‎ها وجود ندارد چراکه این نمایشگاه به‌صورت فروشگاه نیز برگزار می‌شود و بیشتر فروش مدنظر قرار دارد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان در رابطه با برنامه‌های جانبی نمایشگاه خاطرنشان کرد: برنامه‌های دیگری نیز علاوه ‌بر خود نمایشگاه برگزار می‌شود که ازجمله این برنامه‌ها می‌توان به افتتاحیه، اختتامیه، تقدیر از برگزیدگان نمایشگاه، تشکیل اتاق گفت‌وگو در خصوص فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینی زنان و برگزاری نشست‌های تخصصی در موضوعات مرتبط اشاره کرد.

سلاح ورزی، اظهار داشت: برگزاری آیین‌های فرهنگی و سنتی استان‌ها، ایجاد زمینه عرضه مؤثر اطلاعات و فرهنگ‌سازی در خصوص موضوعات کاربردی و مورداستفاده خانواده‌ها با کمک دستگاه‌های مربوطه مانند جلب مشارکت مردمی، فرهنگ‌سازی در خصوص اصلاح الگو و مدیریت آب و برق و غیره با مشارکت ادارات تابع وزارت نیرو از دیگر برنامه‌های نمایشگاه است.

وی در رابطه با برنامه‌های اجرایی این نمایشگاه، بیان کرد: ایجاد زمینه عرضه و ارائه دست‌آوردهای زنان یا مربوط به زنان در دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و مراکز علمی و غیره، برگزاری جشن‌های دهه فجر با حضور چهره‌های معروف و هنرمند استان‌ها به‌صورت روزانه که مسئولیت برگزاری آن در هر نوبت برعده یکی از دستگاه‌های همکار استان گذاشته می‌شود از برنامه‌های اجرایی در نمایشگاه برشمرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: بخش دانش‌آموزی و با محوریت فعالیت هنرستان‌ها، مراکز کار و دانش و فنی و حرفه‌ای در این نمایشگاه دایر شده که به اجرای برنامه‎های جذاب برای کودکان با محوریت کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دایر کردن غرفه‌هایی با فعالیت‌های جذاب و مفید مانند ارائه خدمات و اطلاعات طب سنتی می‌پردازد که از دیگر برنامه‎هایی است که در کنار این نمایشگاه برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 349636