توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه پزشکی قزوین:
سایت پیوند اعضا در قزوین راه‌اندازی می‌شود
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با رایزنی‌های انجام شده، سایت پیوند اعضا در قزوین راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز: منوچهر مهرام بعد از ظهر امروز در جمع پزشکان قزوین اظهار داشت: با موافقت وزارت بهداشت درباره مرکز فراهم‌آوری پیوند اعضاء بستر این جراحی در قزوین فراهم شده است.

وی افزود: مرکز فراهم‌آوری اعضاء‌ با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تأیید رئیس اداره اهدای عضو و بیماری‌های خاص راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به باز‌دید اخیر کارشناسان وزارت بهداشت از استان بیان کرد: اخیرا کارشناسان وزارت بهداشت‌، مدیر‌کل پیوند اعضاء و بیماری‌های خاص وزارتخانه از استان قزوین بازدیدی در زمینه راه‌اندازی واحد فراهم‌آوری پیوند اعضاء به عمل آوردند.

مهرام با اشاره به اینکه امسال شش نفر از استان قزوین برای پیوند اعضاء به تهران معرفی شده‌اند، اعلام کرد: امسال بیش از شش نفر برای پیوند اعضاء از استان قزوین معرفی شدند که این پیوند در بیمارستان امام خمینی (ره) استان تهران انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان ولایت به عنوان سایت پیوند اعضاء معرفی شده است، بیان کرد: با تعاملات و رایزنی‌های صورت گرفته، بیمارستان ولایت قزوین را به عنوان سایت پیوند اعضاء معرفی کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه بیمارستان ولایت استان قزوین برای فراهم‌آوری اعضاء مناسب شناخته شده و سایت پیوند اعضا در این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود که گام بزرگی برای این استان در مبحث اهدای عضو است.
منبع: تسنیم
کد مطلب: 354234