توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سردار نقدی در کرمانشاه
یکی از برنامه‌های بسیج توسعه ورزش زورخانه‌ای است
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: از سال آینده حرکت پرشتابی برای احداث زورخانه‌ها شروع می‌شود و در برنامه ۵ ساله ششم ساخت زورخانه‌ها گسترش می‌یابد.
به گزارش عرش نیوز؛سردار محمدرضا نقدی در مراسم افتتاح زورخانه‌ ثارالله با تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: افتتاح این عبادتگاه را تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم این مرکز مکانی برای عبودیت و مجموعه‌ای برای تربیت سربازان امام زمان (عج) قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه خداوند انسان را برای عبودیت آفریده است، بیان کرد: رسالت اصلی پیامبر اسلام (ص) تعالی اخلاقی بشر و حرکت انسان‌ها به سوی پروردگار بیان شده است و بر این اساس هدف نهایی از آفرینش انسان عبادت پروردگار است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: خداوند متعال خواستار تعالی انسان در همه ابعاد بوده و اینکه انسان در یک بُعد زندگی کند و به صرف عبادت خداوند کاری به خلق نداشته باشد مورد تائید نیست.

نقدی کسب روزی حلال، تلاش در عرصه علم و جهاد علمی و فعالیت در عرصه قوت جسمانی و آمادگی دفاعی را از جمله دیگر ابعاد زندگی بشر بیان کرد و افزود: به طور مثال اگر قدرت دفاعی در برابر شر نبود تمام عبادتگاه‌ها از بین می‌رفت و حال این پرسش مطرح است که انسانی که برای عبادت خداوند آفریده شده چگونه می‌تواند در این ابعاد زندگی داشته باشد.

وی افزود: مکانی که امروز افتتاح شد تجلی‌گاه این تفکر و منش است زیرا زورخانه تجلی عبادت خداوند در عرصه ورزش بوده و ورزشکاران در گود زورخانه در تمامی لحظات آن به یاد خدا هستند و ذکر خدا در تمامی حرکات این ورزش تجلی یافته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه روزی این ورزش الهی و فرهنگی در سطح جهان بیش از پیش گسترش خواهد یافت، افزود: دنیا از این ورزش محروم است که به برکت ائمه‌اطهار (ع) ما از بهره‌مند هستیم و انشاءالله روزی این فرهنگ جهانی‌تر از ورزش‌هایی که امروزه مطرح هستند در عرصه جهانی می‌درخشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 352939