توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وجود شرکت های هرمی از دلایل مهم افزایش قیمت خودرو در کشور است
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، گفت: وجود شرکت های هرمی از دلایل مهم افزایش قیمت خودرو در کشور است.
به گزارش عرش نیوز؛'محمدرضا خانمحمدی' با اشاره به اینکه افزایش منطقی قیمت خودرو می تواند معضلات و مشکلات این بخش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، افزود: افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو بی توجهی به حقوق مردم است و نارضایتی آنان را به دنبال دارد.

وی یادآوری کرد:آمارهای ارائه شده حکایت از افزایش تولیدات خودرو درکشور دارد،این درحالی است که به کیفیت این تولیدات توجه نشده است.

نایب رییس صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارتقا کیفیت خودروهای داخلی را نیازمند توجه به استانداردهای مدون اعلام و تصریح کرد:زیرساخت های تولید خودرو با کیفیت درکشور تاحدود زیادی فراهم شده اما باید این روند بر اساس استانداردهای خاصی انجام شود.

وی ابراز کرد: بدهی ومشکلات خودروسازان نباید بر افزایش قیمت خودرو منتهی شود و مردم را دچار مشکل کند.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای با بیان اینکه طی جلسات برگزار شده با وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به رفع مشکلات حوزه خودرو موارد لازم اعلام شده است، ادامه داد: بر این اساس یک ماه برای ارائه راهکارهای کوتاه و یا بلند مدت جهت کاهش قیمت ها و ارتقا کیفیت خودرو مهلت تعیین شده است.

وی اظهار کرد: طی نظر خواهی انجام شده از مردم مشکلات صنعت خودرو بسیار زیاد عنوان شده است که شورای رقابت نیز باید بیش از گذشته نسبت به رفع دغدغه های این بخش توجه جدی داشته باشد.

خانمحمدی حمایت از خودروسازان را لازمه توسعه زیرساخت های لازم در این بخش عنوان کرد و افزود: این اقدام به نوبه خود چشم انداز بهتری را برای ادامه کار خودروسازان ترسیم می کند.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بهره گیری از دانش فنی و به روز در ارتقای کیفی خودروها بسیار تاثیرگذار است و این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه فعالان صنعت خودروسازی قرار گیرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 332733