توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه:
امسال مجوز شکار در کرمانشاه صادر نمی‌شود
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: امسال هیچ‌گونه مجوز و پروانه شکار در استان برای بسیاری از گونه‌ها صادر نخواهد شد.
عرش نیوز به نقل از فارس؛تورج همتی اظهار داشت: شکار بی‌رویه یکی از مهمترین مشکلات و تهدیدهای جدی حیات وحش در استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

 
وی با اشاره به وجود اسلحه‌های مجاز و غیرمجاز فراوان در کشور و به‌ویژه استان کرمانشاه، تاکید کرد: در کشور تعداد فشنگ‌های مجاز بیش از گونه‌های حیات وحش است.

 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه معتقد است که حیات وحش استان به یک دوره تنفس نیاز دارد و زیست‌گاه‌های آن باید ابتدا ظرفیت‌بندی و کارشناسی شود و سپس برای صدور پروانه شکار اقدام شود.

 
همتی وجود اسلحه‌های فراوان را یکی از تهدیدات جدی برای گونه‌های جانوری موجود در استان کرمانشاه برشمرد و افزود: جرائم موجود در خصوص شکار غیرمجاز بازدارندگی لازم را ندارد.

 
وی با تاکید بر اینکه جرائم باید صد در صد افزایش یابد، گفت: در حال حاضر جرائمی که برای گونه‌های نادر در نظر گرفته می‌شود با معادل گونه‌های بومی برابری می‌کند.

 
این مسئول بیان داشت: سازمان محیط زیست کشور باید زمانی اقدام به صدور مجوز شکار کند که با شکار تعدادی از آن‌ گونه‌ها موجب از بین رفتن آن نشود.

 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ادامه داد: طی چند سال اخیر مجوزی برای شکار گونه‌های در خطر انقراضی همچون قوچ و میش، کل و بز در استان کرمانشاه صادر نشده است.

 
همتی تاکید کرد: در سال‌جاری نیز به‌منظور حفظ ذخایر و تنوع زیستی استان کرمانشاه برای بسیاری از گونه‌ها هیچ‌گونه مجوز و پروانه شکار صادر نخواهد شد.
کد مطلب: 282531