توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مرحله استانی سی و هفتمين دوره مسابقات سراسری قرآن در يزد آغاز شد
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۳
يزد- مرحله استانی سی و هفتمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم از عصر امروز با حضور 289 شركت كننده در امامزاده جعفر (ع) يزد آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام غلامرضا عادل، مدیركل اوقاف و امور خیریه استان یزد، عصر چهارشنبه در حاشیه آغاز به كار این دوره از رقابت ها اظهار داشت: رسمی ترین مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران بر عهده سازمان اوقاف گذاشته شده و این امکان برای عموم مردم در هر مقطع سنی و با هر سطح تحصیلات وجود دارد که در این رقابت ها شرکت کنند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم استان یزد در همه شهرستانها از این مسابقات عنوان كرد: پس از رقابت بسیار خوب در مرحله شهرستانی، ۲۸۹ نفر از مقاطع سنی و رشته های مختلف به مرحله استانی راه یافتند كه از این مرحله نیز نفرات برگزیده به مرحله كشوری راه خواهند یافت.

عادل با بیان اینكه قاریان استان یزد از این رقابت ها به مسابقات بین المللی نیز راه یافته اند، خاطرنشان كرد: یكی از قاریان یزد در سالهای اخیر توانست رتبه نخست در رقابت های بین المللی را از آن خود كند.

مدیركل اوقاف و امور خیریه استان یزد همچنین با اشاره به حضور داوران برجسته كشور برای داوری این دوره از رقابت ها عنوان كرد: این دوره از مسابقات در بخش برادران توسط استاد هنرمندان از اصفهان و استاد لک از تهران در بخش خواهران مورد نظارت قرار می گیرد.

عادل با بیان اینكه این رقابتها امروز و فردا در یزد ادامه می یابد، افزود: در روز جمعه، ۱۴ آذرماه، در مراسمی با حضور یكی از قاریان بین المللی و جمعی از مسئولان، برگزیدگان این رقابتها برای حضور در مرحله كشوری مسابقات معرفی و تجلیل خواهند شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 338232