توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
صدور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالا از مرزهای استان کرمانشاه
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از صدور بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالا در هفت ماهه امسال از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان به خارج از کشور خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛محسن مصطفائی گفت: در هفت ماهه سالجاری ۵۳۱ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۴۴۶ دلار کالا با وزن دو میلیون و ۱۰۲ هزار و ۱۷۱ تن  از گمرک کرمانشاه، خسروی، پرویز خان و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صالح صادر شده که نسبت به مدت مشابه  سال گذشته از حیث ارزش یک درصد و از نظر وزنی پنج درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت ۸۰۰ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۵۴۵ دلار کالا را  با وزن دو میلیون و ۷۱ هزار و ۹۹۵ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند که این مقدار نیز نسبت به سال گذشته از حیث ارزش ۳۴ درصد و از نظر وزنی ۲۱ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در مجموع  در این مدت یک میلیاردو ۳۳۲ میلیون  و۸۲۷  هزارو ۹۹۱ دلار کالا به وزن چهار میلیون و ۱۷۴ هزارو ۱۲۶ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۴ درصد وازحیث وزن ۱۴ درصدکاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را مواد پلاستیکی واشیاء ساخته شده از این مواد، محصولات نباتی، محصولات معدنی ومصنوعات، محصولات صنایع غذایی وحسوانات زنده و محصولات حسوانس عنوان کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می شود.

مصطفائی افزود: در هفت  ماهه امسال  از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۴ کشور دنیا صادرات صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ کشور كوست، جمهورس عربس سورسه، مالزس، ازبكستان، اوكراسن، جمهورس كره، الجزاسر، تسمورشرقس، پاكستان، كنسا، قطر، قزاقستان، اسپانسا، برزسل، فدراسسون روسسه و عمان اضافه شده اند.

منبع:مهر

کد مطلب: 328738