توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
داعش برای اولین بار به شکست در موصل اذعان کرد
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
یک منبع محلی در استان نینوا در شمال عراق گفت که گروه تروریستی داعش برای اولین بار به شکست خود در شهر موصل این کشور اذعان کرد.
به گزارش عرش نیوز، یک منبع محلی به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: داعش برای اولین بار به شکست خود در نبردهای شرق شهر موصل اذعان کرد

 
وی افزود: ماشین تبلیغاتی داعش درحال تبلیغ واژه عقب نشینی تاکتیکی از شرق موصل است که اذعان آشکار به شکست داعش در برابر نیروهای امنیتی عراق به شمار می رود.

 
این منبع گفت: داعش تا چند رو پیش ویدئوهای فرماندهان و عناصر خود را پخش می کرد و آنها تاکید می کردند که در محله های مسکونی زیادی در شرق شهر موصل حضور دارند اما وضعیت ناگهان تغییر کرد و سخن از عقب نشینی تاکتیکی به میان آمد که اولین اذعان آشکار داعش به شکست عملی عناصرش در نبردهای شرق موصل است.

 
وی افزود: اما داعش همزمان در تلاش برای کاستن از میزان شوک حاصله از این حقیقت در نزد عناصرش در کرانه راست موصل است تا از فروپاشی روحیه آنها جلوگیری کند.

 
این منبع تصریح کرد: داعش درخواست کمک از فرماندهانش در محله های کرانه راست موصل کرده است تا برای انتقال فرماندهان و عناصر فراری این گروه از شرق موصل از طریق رودخانه دجله، قایق تهیه کنند.

 
نیروهای امنیتی مشترک عراق از 17 نوامبر سال 2016 عملیات آزادسازی موصل از دست داعش را آغاز کردند و اکثر مناطق کرانه چپ شهر را آزاد کرده اند./تسنیم
کد مطلب: 391530