توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان قزوین:
۲ هزار سالمند تحت پوشش سازمان بهزیستی استان قزوین قرار دارند
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۵
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان قزوین با اشاره به وجود ۶ مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان در قزوین گفت: ۲۲۳ سالمند در خانه‌های سالمندان قزوین زندگی می‌کنند.
به گزارش عرش نیوز، علی وارثی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به فلسفه وجودی خانه‌های سالمندان در شهرها اظهار کرد: بسیاری از بیماری‌ها سبب می‌شود تا نگهداری از سالمندان در منازل امکان پذیر نباشد و یا عده‌ای از سالمندان بدون خانواده در جامعه رها شده باشند که خانه سالمندان به منظور ساماندهی این افراد و نگهداری از آنها ایجاد شده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۲۲۳ سالمند در خانه‌های سالمندان قزوین زندگی می‌کنند و بیش از ۱۲۰ سالمند نیز درمراکز روزانه نگهداری از سالمندان نگهداری می‌شوند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان قزوین درباره خانه‌های سالمندان روزانه مرکز بهزیستی استان قزوین گفت: برخی از افراد به دلیل مشغله روزانه امکان نگهداری تمام وقت از سالمندان را در منازل ندارند به همین منظور مراکز نگهداری روزانه از سالمندان از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعداز ظهر از سالمندان مراقبت می‌کند و برای کسانی مناسب است که بخشی از روز را به فعالیت‌های روزمره خود اختصاص داده‌اند.

وارثی با بیان این که در حال حاضر در استان قزوین ۳ مرکز روزانه مراقبت از سالمندان وجود دارد و در هر مرکز نزدیک به ۴۰ سالمند نگهداری می‌شود گفت: در این مراکز دوره‌های مشاوره‌ای، خدمات درمانی و بهداشتی، کلاس‌های قرآن، احکام ، حرفه آموزی و سوادآموزی خدماتی است که به سالمندان ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر شهریه این مراکز نگهداری از سالمندان برای مراکز نگهداری شبانه روزی به ازای هر نفر ماهیان ۶۷۰ هزار تومان است که بسته به سطح مرکز بهزیستی رقمی معادل ۳۱۰ هزار تومان از این مبلغ را پرداخت می‌کند و شهریه نگهداری از سالمندان در مراکز روزانه نیز ماهیانه ۳۵۷ هزار تومان است که سهم سازمان بهزیستی ۱۹۷ هزارتومان از این مبلغ است.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲ هزار سالمند تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و حدود ۱۲۰ نفر از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند.

وارثی خاطرنشان کرد: مستمری به ازای تعداد خانوار از مبلغ ماهیانه ۵۳ هزار تومان آغاز می‌شود و تا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341337