توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل دفتر امور راهبردی وزارت نیرو:
تکمیل سدهای نیمه تمام در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۶
مدیرکل دفتر امور تلفیقی و راهبردی وزارت نیرو گفت: وزارت نیرو در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام داده که در راستا تکمیل سدهای نیمه تمام در اولویت است.
به گزارش عرش نیوز: محسن بختیار عصر امروز در نشست با مسئولان صنعت آب و برق استان بوشهر با بیان اینکه وزارت نیرو پروژه‌های متعددی در دست اجرا دارد اظهار داشت: این پروژه‌ها به عنوان زیر ساخت توسعه و پیشرفت مناطق مختلف محسوب می‌شود که برای تکمیل آنها نیاز به مشارکت بخش‌ خصوصی و استفاده از منابع مالی متعدد است.

وی با اشاره به اینکه در سفر به بوشهر اعتبارات و بودجه‌ پروژه‌های صنعت آب و برق بررسی می‌شود تصریح کرد: در این سفر حجم پروژه‌های دردست اجرا بررسی و راهکارهای لازم برای تسریع و تکمیل آنها اتخاذ می‌شود.

مدیرکل دفتر امور تلفیقی و راهبردی وزارت نیرو با تاکید بر تبیین نیازمندی‌های اعتباری در حوزه‌های آب و برق افزود: با توجه به اینکه حجم اعتباری این پروژه‌ها نسبت به دیگر پروژه‌ها قدری بالاتر است باید برنامه‌ریزی لازم برای این مهم با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از منابع مالی جدید انجام شود.

بختیار از تکمیل پروژه‌های در دست ساخت خبرداد و گفت: وزارت نیرو در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام داده که در راستا تکمیل سدهای نیمه تمام در اولویت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر ۵ سد در دستور کار استان بوشهر قرار دارد بیان کرد: این سدها در مناطق مختلف استان بوشهر اجرا می‌شود که اجرا و بهره‌برداری از آنها تحول مهمی در حوزه آب کشاورزی، شرب و تامین برق آبی ایجاد می‌کند.

شاپور رجایی گفت: سدهای دشت پلنگ، باغان، باهوش، دالکی و تنگ ارم از جمله سدهای در دست ساخت استان بوشهر است که برای تکمیل آنها به ۸۵۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 354261