عملکرد صادرات استان همدان رضایت بخش نیست
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۸
استاندار همدان با بیان اینکه از وضع صادرات استان همدان راضی نیستم، ابراز داشت: همه ارگان های مرتبط با امر صادرات به خصوص گمرک باید برای توسعه صادرات استان همدان تلاش کنند.
 به گزارش عرش نیوز، محمد ناصر نیک بخت  در کارگروه توسعه صادرات استان همدان ضمن تبریک هفته وحدت با بیان اینکه صادرات مهمترین و با اهمیت ترین فعالیت اقتصادی، تولیدی، بازرگانی است، عنوان کرد: در این راستا باید با تلاش و همفکری صادرات استان همدان را در سطح شایسته توسعه دهیم.
 
وی با بیان اینکه استان همدان در بحث صادرات شایستگی های زیادی دارد، بیان کرد: بی تفاوتی هایی که در امر صادرات استان انجام شده باید رفع شود.
 
استاندار همدان با بیان اینکه از وضع صادرات استان همدان راضی نیستم، ابراز داشت: همه ارگان های مرتبط با امر صادرات به خصوص گمرک باید برای توسعه صادرات استان همدان تلاش کنند.
 
مسائل اقتصادی اولویتی بالاتر از صادرات وجود ندارد
 
نیک بخت با بیان اینکه در مسائل اقتصادی الویتی بالاتر از صادرات وجود ندارد، ابراز داشت: وقتی صادرات نباشد تولید متوقف می شود و با توقف تولید، تولید کننده نیز می خوابد و برای کشور مشکلات اقتصادی ایجاد می شود.
 
وی با بیان اینکه مقوله صادرات را بی دلیل دست کم می گیریم، اظهار داشت: عملکرد صادرات استان همدان رضایت بخش نیست.
 
استاندار همدان با بیان اینکه باید برای بخش های صادراتی سهمیه تعیین شود، ادامه داد: شرایط هم  اکنون به گونه ای است که خودمان باید خیر خواه خودمان باشیم چراکه کسی به داد ما نمی رسد.
 
محمد ناصر نیک بخت با بیان اینکه صادرات و تولید خط قرمز دولت است، افزود: از دل صادرات و تولید مشکل اشتغال و اقتصاد حل می شود.
 
صادرات توسعه پیدا کند تولید کننده نیز تولیدات خود را توسعه می دهد
 
استاندار همدان با بیان اینکه وقتی صادرات توسعه پیدا کند تولید کننده نیز تولیدات خود را توسعه می دهد، ابراز داشت: وضعیت تولید، صادرات و کیفیت نیاز به بازبینی، مرمت و بازخوانی دارد.
 
نیک بخت با بیان اینکه از گمرک همدان در رابطه با امر صادرات راضی نیستم، بیان کرد: مقرر بود که حمل و نقل بین المللی پیشرفته در استان همدان راه اندازی شود و ظاهرا نیز تاسیس شد اما خدماتی به تشکل ها نمی دهد.
 
وی افزود: اگر امکان فعال کردن این شرکت حمل و نقل بین المللی وجوددارد که باید انجام شود وگرنه باید به فکر راهکار دیگری باشیم.
 
استاندار همدان ضمن انتقاد از خام فروشی، اظهار داشت: حذف خام فروشی مواد صادراتی را در برنامه داریم اما نمی توان به یکباره حذف کرد و باید از خام فروشی پرهیز و صنایع تبدیلی آن را فراهم کنیم.
 
نباید از دیگر بازار های هدف صادرات غافل شد
 
محمد ناصر نیک بخت با بیان اینکه صادرات به کشور عراق همان گونه که یک فرصت است یک تهدید نیز محسوب می شود، ادامه داد: نباید از دیگر بازار های هدف صادرات غافل شد و این مه با حفظ کیفیت محقق می شود.
 
وی با بیان اینکه در اکثر موارد بازارها را به طور دائم حفظ نمی کنیم، بیان کرد: هم اکنون رقبای زیادی در داخل و خارج از کشور داریم که قصد گرفتن بازار را از استان همدان دارند که از جمله آنها کشور چین و ترکیه است.
 
استاندار همدان با بیان اینکه ترکیه و چین رقبای سر سختی هستند، ابراز داشت: اگر تولیدات استان کیفیت مطلوب نداشته باشد و به قول و وعده هایمان عمل نکنیم بازار را از دست می دهیم.
 
نیک بخت در ادامه با بیان اینکه سفیر ایران در روسیه درخواست داد تا استان همدان با یکی از شهرهای روسیه خواهر خواندگی داشته باشد، عنوان کرد: این بهانه ای برای ارتباط اقتصادی با روسیه است.
 
وی با بیان اینکه در صورت ارتباط اقتصادی با روسیه شرایط خوبی برای استان همدان فراهم می شود، بیان کرد: خواهشمندم که برای توسعه صادرات و سرمایه گذاری در استان همدان همه ظرفیت ها ایجادشود./جوان ایرانی
کد مطلب: 194962