توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کل دادگستری مازندران:
شناسنامه ثبتی اراضی کشور تدوین شود
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۴
رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید بر افزایش اعتماد مردم نسبت به واحدهای ثبتی، گفت: سازمان ثبت نسبت به تدوین شناسنامه ثبتی اراضی کشور اقدام کند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد صبح امروز در مراسم افتتاح کانون سردفتران و سردفتریاران استان در سالن جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه عدالت و اعتماد در فعالیت این قشر باید رعایت شود، اظهار داشت: نتیجه فعالیت سردفتران برای دستگاه قضایی بسیار حساس است.

وی افزود: در قانون اعتماد و تضمین امنیت دستگاه قضایی از سوی سردفتران و دفتریاران جدی گرفته شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه باید در امورات ثبتی دقت بیشتری صورت گیرد، تصریح کرد: سردفتران بدون مطالعه نباید نسبت به تایید اسناد مردم در واحدهای ثبتی اقدام کنند.

تقوی فرد با بیان اینکه شناسنامه ثبتی برای اراضی کشور نداریم، افزود: باید روند تغییرات موقوفات و اراضی از طریق سازمان ثبت به‌روز شود و به صورت شفاف و همگانی در جامعه مشهود شود.

وی با اعلام اینکه درصد بالایی از اختلافات دستگاه قضایی استان مربوط به واحدهای ثبتی است، گفت: شفاف نبودن در نقل انتقالات سبب اطاله دادرسی در واحدهای قضایی شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید بر اینکه سازمان ثبت نسبت به شفاف تر کردن اراضی کشور اهتمام کند، تصریح کرد: ساماندهی این امورات برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه نقشی اثرگذار دارد.

وی با بیان اینکه افتتاح کانون سردفتران مازندران بسیار مبارک و با اهمیت است، افزود: امیدواریم با افتتاح این کانون بتوانیم در امورات ثبتی مردم استان سهولت و دسترسی بیشتری صورت گیرد.

در این مراسم نخستین کانون سردفتران و سردفتریاران مازندران افتتاح شد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 356962