توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فروش نفت به صورت خام با اقتصاد مقاومتی هم‌خوانی ندارد
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امید است کاهش قیمت نفت به کاهش هزینه‌های کشور کمک کند، گفت: فروش نفت خام با اقتصاد مقاومتی هم‌خوانی ندارد.

به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد پویا، مولد و دانش بنیان با محوریت آحاد ملت ایران، کارآفرینان، صاحبان فکر و ثروت است، اظهار داشت: این اقتصاد بر چند اصل اساسی استوار است.

وی با اشاره به لزوم رعایت مدیریت مصرف افزود: در یک اقتصاد سالم باید مصرف مدیریت شده باشد و با کمترین مصرف بالاترین تولید را داشت.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در بازار پررقابت اقتصاد جهانی کسانی می‌توانند بازار را در اختیار داشته باشند که کالای آن‌ها با هزینه کمتر تولید شود، خاطرنشان کرد: کالاهای تولیدی باید با کمترین هزینه بالاترین کیفیت تولید را داشته باشند چرا که این امر یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است که متاسفانه با آن فاصله داریم.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه خدماتی که دولت به مردم می‌دهد بسیار گران است و کیفیت لازم را ندارد، تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی باید هزینه تمام شده پائین و کیفیت خدمت بالا باشد و با  مصرف کمترین انرژی مصرف بهترین کالا را تولید کنیم که تا رسیدن به این مرحله فاصله زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه کاهش هزینه‌ها یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است، گفت: باید برای اداره کشور هزینه ها را تا حد متعارف و لازم کاهش داد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید از منابع کشور درست استفاده کرد، خاطرنشان کرد: استفاده صحیح از این منابع سبب افزایش تولید، خلق ثروت، ایجاد اشتغال و کالا می‌شود.

ابوترابی فرد با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی مردم اقتصاد را بر دست، بازو و اندیشه خود دارند، تصریح کرد: متاسفانه اقتصاد کشور دولتی است.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه سال 94 بیش از 600 هزار میلیارد تومان بودجه برای شرکت‌های دولتی در نظر گرفته شده است این درحالی است که سهم بزرگی از این بنگاه و شرکت‌ها که جزء بنگاه‌های دولتی تعریف نمی‌شوند متعلق به دولت است.

وی با بیان اینکه از ویژگی اقتصاد سالم آن است که دولتی نباشد، اظهار داشت: دولت باید به مسائلی بپردازد که وظایف حاکمیتی اواست و در سایر حوزه‌ها باید سیاست‌گذاری و نظارت داشته باشد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت موظف است بر اجرایی شدن صحیح سیاست‌گذاری خود نظارت داشته باشد، گفت: در حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پروش دولت باید سیاست‌گذاری درست داشته باشد و به نحوه درست اجرا شدن آن نظارت لازم را اعمال کند.

ابوترابی فرد با تاکید براینکه اقتصاد باید غیردولتی باشد و مردم در این اقتصاد فعال باشند، تصریح کرد: باید از دانش و علم بهره گرفت به نحوی که تار و پود اقتصاد کشور را علم مدیریت کند.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی علم به فروش می‌رسد و نه نفت کشور، اظهار داشت: باید با تبدیل نفت خود به کالا آن را به ده برابر ارزش افزوده فروخت.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی اراده جدی نظام و مقام معظم رهبری است که حرکت در این راه دشوار است.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه امید است کاهش قیمت نفت به کاهش هزینه‌های کشور کمک کند، گفت: باید مقدمات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای رسیدن به هدف تعریف شود و قدم‌های لازم در این مسیر برداشته شود.

وی با بیان اینکه پیام امسال مقام معظم رهبری به این معنی نیست که باید در این سال اقتصاد شکوفا و فرهنگ ایده آل شود، افزود: باید مقدمات و برنامه لازم برای رسیدن به این هدف تعریف شود و قدم‌های موثری در این راه برداشته شود.

وی تصریح کرد: امید است با جبران کوتاهی‌های صورت گرفته، اقتصاد مقاومتی و جامعه به سمت اهداف مورد نظر هدایت شوند.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 356061