توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام: 200 هزار زائر از مرز مهران وارد کشور شدند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۷
استاندار ایلام گفت: تاکنون 200 هزار زائر که برای شرکت در آیین اربعین حسینی به عتبات عالیات عراق سفر کرده بودند از طریق مرز بین المللی مهران وارد کشور شده اند.
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا مروارید اظهار کرد: 100 هزار نفر از این زائران دیروز(شنبه) از مرز مهران وارد کشور شدند و پیش بینی می شود حجم ورود زائران اربعین حسینی به مرز مهران تا پس فردا (سه شنبه) ادامه داشته باشد.

وی افزود: بیش از سه هزار دستگاه اتوبوس در روز برای جابجایی و انتقال زائران به شهرهای مختلف کشور در نظر گرفته شده که دیروز دو هزار دستگاه در مهران حضور یافته و شمار زیادی از زائران را به شهرهای مبدا منتقل کردند.

استاندار ایلام با قدردانی از تلاش همه دستگاه های خدمات رسان و انتظامی گفت: نیروهای راهداری، هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان در طول روزهای گذشته با فعالیت شبانه روزی خود خدمات ارزنده برای رفاه حال زائران اربعین حسینی ارایه کردند که شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به وقوع چندین فقره تصادف رانندگی در مسیر بازگشت زائران از مهران که در یکی از آنها هشت نفر از سرنشینان کشته شدند، افزود: جاده های ارتباطی این استان به هیچ وجه پاسخگوی این حجم تردد نیست لذا رانندگان بخش حمل و نقل عمومی و شخصی باید با سعه صدر و حوصله زیاد در این جاده ها تردد کنند تا از بروز چنین حوادث ناگوار جلوگیری شود.

مروارید برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت ها بویژه در بخش احداث بزرگراه ها و راه های ارتباطی ایمن را از اهداف مسوولان استان برای سال های آینده اعلام کرد و گفت: امیدواریم با همت دولتمردان، سال های آینده بتوانیم به شکل بسیار بهتری میزبان زائران اربعین حسینی باشیم.

بیش از 600 هزار نفر در طول دو هفته گذشته از طریق مرز مهران برای شرکت در آیین های اربعین حسینی به کشور عراق سفر کردند که پیش بینی می شود در مسیر بازگشت بدلیل امنیت بالا و کوتاهی سفر، نزدیک به یک میلیون زائر این مسیر را برای بازگشت انتخاب کنند.

عرض کم جاده های استان ایلام، دو طرفه بودن بیشتر مسیرها و ناآشنا بودن رانندگان غیر بومی به مسیر، احتمال وقوع تصادف های رانندگی را افزایش داده است.

مسوولان پلیس راهور و پلیس راه انتظامی کشور و استان ایلام از رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی خواسته اند هنگام بازگشت با صبر و حوصله رانندگی کرده و ضمن رعایت اصول ایمنی و ترافیکی، سفری خوش برای خود و همراهان به ارمغان آورند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342066