توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قرعه مناسب سرگروه تیم ملی جودو/سعید ملایی به دنبال مدال جهانی
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
پرامیدترین عضو تیم ملی جودو کشورمان امروز پنجشنبه در روز چهارم از رقابتهای قهرمانی جهان به دیدار رقبای خود می رود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از مهر، در ادامه این رقابتها که با حضور ۷۲۹ جودوکار از ۱۲۶ کشور به میزبانی مجارستان در بوداپست جریان دارد، امروز پنجشنبه مبارزات دو وزن ۸۱- کیلوگرم مردان و ۶۳- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد که سعید ملایی سرگروه تیم ملی کشورمان و بخت نخست کسب مدال در تیم اعزامی کشورمان به دیدار رقبای خود می رود.

ملایی در گروه C دور نخست «ولادمیر زولیف» از قرقیزستان را پیش رو دارد. وی سه ماه قبل در رقابتهای قهرمانی آسیا این رقیب را شکست داده بود و بعید است برابر او کار سختی پیش رو داشته باشد. این جودوکار کشورمان دور دوم باید با برنده فرانسه و یونان خواهد پیکار کند.

نماینده فرانسه«اندایه پپه» با رنکینگ ۲۵ جهان روی تاتامی گراند اسلم پاریس به نشان برنز دست یافت و جودوکار یونانی هم «نتاسانددیسس» می باشد که بعد از طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۳، هیچ مدال مهمی در کارنامه اش دیده نمی شود.

یکی از جودوکاران قبرس، آرژانتین، مصر یا سنگال حریف دور سوم ملایی خواهد بود. در این بین تنها «محمد عبدالله» از مصر شاید برای نماینده کشورمان دردسرساز شود. این مصری در سه سال گذشته قهرمان آفریقا بوده و رنکنیگ ۱۸ جهان را در اختیار دارد.

سرگروه شدن ملایی در این وزن متحمل به نظر می رسد و او برای صعود به نیمه نهایی به احتمال فراوان «فرانک دی ویت» هلندی را دیدار خواهد کرد. جودوکاری که با رنکینگ ۲ جهان، در گراند اسلم پاریس طلا گرفت.ملایی در گرند اسلم باکو این هلندی را با ضربه فنی شکست داده و انتظار می رود بازهم بتواند برابر او به پیروزی دست پیدا کند.

ملایی در رقابتهای بوداپست از قرعه مناسبی برخودار است و امیدواریم بتواند بعد از ۱۰ سال جودو ایران در رقابتهای جهانی به مدال برساند.

تیم ملی ایران در این رقابتها چهار نماینده دارد که تا کنون محمدرشنونژاد و محمدمحمدی بریمانلو از دور مسابقات حذف شده اند و رامین صفویه هم شنبه به روی تاتامی می رود.
کد مطلب: 392467