توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:
ایران اسلامی الگویی برای مدیریت جامعه براساس قرآن است
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۸
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: در همه دوران‌ها قرآن بهترین سرمشق و الگو برای اداره و مدیریت جامعه است و در این زمینه ایران اسلامی الگوی تمام دنیا محسوب می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله مصطفی علما در آیین افتتاحیه سی‌وهفتمین مسابقات سراسری قرآن کریم که امروز در کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: کار فرهنگی مقدم بر تمام فعالیت‌ها و امور زندگی افراد جامعه است و در این راستا حیات کشور ما وابسته به فعالیت‌های فرهنگی و اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ریشه و بنیان تمام شئون زندگی، از جمله امور اقتصادی و سیاسی را نشات گرفته از زندگی قرآنی دانست و افزود: قرآن و عترت سرچشمه اندیشه و سبک زندگی اسلامی و نیز الگوی مدیریت، کشورداری، حاکمیت و اخلاق‌مداری است.

آیت‌الله علما با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری، فعالیت‌های فرهنگی را وابسته به زندگی و اعتقاد اسلامی عنوان و بیان کرد: سبک زندگی افراد جامعه باید برگرفته از سبک زندگی اسلامی باشد و که این موضوع الگوی فعالیت‌ها و اقدامات افراد در متن زندگی و مدیریت کارها قرار گیرد.

امام جمعه کرمانشاه اجتماع بزرگ اربعین را مهم‌ترین و بی‌نظیرترین اجتماع در جهان دانست و گفت: قرآن و عترت همواره سبب توفیقات روزافزون جمهوری اسلامی ایران است و در این زمینه اجتماع بزرگ اربعین به عنوان بی‌سابقه‌ترین اجتماع در جهان شناخته شد.

وی سبک زندگی اسلامی امام خمینی(ره) را الگویی برای جامعه اسلامی معرفی و اظهار کرد: شهید مطهری به عنوان یک فیلسوف، صاحب نظر و عالم اسلامی همواره در زندگی خود امام راحل(ره) را سرمشق خود قرار داده بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خواستار توجه بیش از پیش افراد جامعه به قرآن و مفاهیم قرآنی شد و افزود: امروزه تنها کشوری که در جهان حرفی برای گفتن دارد، ایران اسلامی است.

آیت‌الله علما، اسلام و دستورات قرآنی را بزرگ‌ترین سرمایه انسان‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: کارها و فعالیت‌های قرآنی همیشه به عنوان دقیق‌ترین، ماندگارترین و بهترین کار فرهنگی محسوب می‌شود و این امر مهم باید مورد توجه افراد قرار گیرد.

امام جمعه کرمانشاه با استناد به روایات و احادیث اسلام، قرآن را امام و پیشوای مسلمانان عنوان و بیان کرد: سبک زندگی اسلامی از متن قرآن استخراج می‌شود و مبتنی بر مفاهیم اسلامی است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 342967