توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
راه آهن برای کاهش ترافیک تهران - کرج خدمات دهی خود را افزایش داد
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
دبیرشورای ترافیک و حمل و نقل استان البرز اعلام کرد:با پیوستن چهار رام قطار جدید به تعداد سرویس های شرکت راه آهن در ایستگاه حسین آباد کرج - تهران ، میزان جابجایی مسافر در این ایستگاه افزایش یافت.
به گزارش عرش نیوز،
'مجتبی عسگری' روز شنبه  افزود: پیش از این چهار رام قطار در مسیر راه آهن تهران - زنجان ،مسافران کرج را نیز در ایستگاه حسین آباد کرج جابجا می کردند که اکنون این تعداد به هشت قطار افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: مردم استان البرز به ویژه ساکنان مناطق جنوبی و جنوب شرق این استان

می توانند برای مراجعه به جنوب تهران از قطارهای ایستگاه حسین آباد استفاده کنند.

دبیر شورای ترافیک و حمل و نقل استان البرز اظهارکرد: در آینده ای نزدیک ترن ست ( قطار خودکشش) تهران – زنجان ، قطار واگن اتوبوسی تهران- میانه ، قطار دو طبقه تهران- زنجان مسافران استان البرز را نیز جابجا می کنند.

وی اظهار کرد: در این مسیر ۳۰۰ صندلی به مسافران کرج اختصاص یافته دارد که بطور متوسط هر قطار روزانه دو هزار و ۴۰۰ مسافر بین کرج - تهران و بالعکس جابجا می کند.

عسگری ادامه داد: ساعت شروع فعالیت ایستگاه راه آهن حسین آباد کرج را ۶:۱۵ صبح اعلام کرد و گفت: مسافران این ایستگاه در ایستگاه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خزانه تهران پیاده می شوند.

وی افزود: کرایه قطارهای راه آهن تهران - کرج برای هر نفر ۱۰ هزار ریال تعیین شده

است و در سطح استان البرز خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای ایستگاه حسین آباد کرج

تعیین شده است.

ایستگاه حسین آباد کرج متعلق به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از مهر ماه امسال بر روی مسافران کرج - تهران گشایش یافت و از یکم آذر ماه تعداد قطارهای این ایستگاه از چهار رام به هشت رام افزایش یافته است.

مردم استان البرز به ویژه ساکنان شهرستانهای اشتهارد ، فردیس و کرج می توانند از قطارهای این ایستگاه برای رفت و آمد بین تهران - کرج استفاده کنند.

کثرت جمعیت استان البرز و سکونت بخشی از جمعیت سرریز تهران در البرز موجب شده تا روزانه هزاران نفر بین این دو استان تردد کنند.

از سال ۷۷ قطار شهری (مترو) کرج - تهران راه اندازی شده که روزانه بین ۲۵۰ هزار تا ۷۰۰ هزار نفر با این وسیله نقلیه عمومی جابجا می شود.

همچنین تردد شمار زیادی از جمعیت دو کلانشهر تهران و کرج با استفاده از خودروهای عمومی و شخصی سبب ترافیک سنگین بین این دو کلانشهر شده است بطوریکه طول ترافیک در اوایل و اواخر روز به چند کیلومتر می رسد.

استفاده مردم این دو استان از قطارهای راه آهن مسیر تهران - زنجان - تبریز نقش اساسی در کاهش ترافیک بین تهران - کرج خواهد داشت.

استان البرز با بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در مسیر تردد مسافران ۱۴ استان کشور قرار دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به این استان است.

ترافیک سنگین علاوه برکندی رفت وآمد ، سبب آلودگی هوا در دو استان البرز و تهران شده است.

استفاده مردم از قطارهای شرکت راه آهن و سازمان قطار شهری (مترو )در صورت توسعه زیرساخت ها در این بخش می تواند به کاهش ترافیک و آلودگی هوا و تسریع در رفت وآمد مردم بینجامد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 338962