توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار چهارمحال و بختیاری:
هنرمندان واقعیت‌ها را به دور از هرگونه سلیقه جناحی معرفی کنند
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هنرمندان باید واقعیت‌ها را به دور از هرگونه سلیقه شخصی، سیاسی، اقتصادی و جناحی معرفی کنند.

به گزارش عرش نیوز، قاسم سلیمانی‌دشتکی صبح امروز در دیدار با افزون بر 120 تن از هنرمندان حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری خاستگاه هنرمندان زیادی بوده که هنوز هم به صورت ملی و جهانی معرفی و عرضه نشده‌اند.

وی افزود: هنرمندان باید واقعیت‌ها را به دور از هرگونه سلیقه شخصی، سیاسی، اقتصادی و جناحی معرفی کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: فعالیت هنرمندان همواره باعث شده تا مردم در صحنه‌های مختلف حاضر باشند.

سلیمانی‌دشتکی گفت: ایجاد محدودیت در فعالیت هنرمندان هیچ‌گونه مفهومی ندارد زیرا در این صورت روند توسعه با وقفه مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه هنرمندان ایده آل، آرمان گرا و بیزار از افراط و تفریط هستند، تصریح کرد: هنرمندان این استان در دوره‌های تاریخی مختلف و هم‌اکنون پویا، صاحب نظر و اثرگذار در رشته‌های هنری گوناگون هستند.

سلیمانی‌دشتکی اظهار داشت: راه‌اندازی کتابخانه تخصصی ویژه هنرمندان، تشکیل شورای هنرمندان و استفاده از توان هنرمندان در دستگاه‌های اجرایی جزو برنامه‌های اولویت‌دار مسئولان ارشد چهارمحال و بختیاری قرار می‌گیرد.

نماینده هنرمندان هنرهای تجسمی نیز در این دیدار گفت: راه‌اندازی موزه هنرهای معاصر و ایجاد رشته‌های تحصیلات تکمیلی در چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد.

 

الهیار اکبری تأکید کرد: اجرایی شدن اختصاص نیم درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در چهارمحال و بختیاری برای هزینه در امور فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده هنرمندان رشته سینما هم در دیدار یاد شده گفت: اکنون جایگاه فیلم در چهارمحال و بختیاری مطلوب و توان هنرمندان این استان بالا است.

حمید علیدوستی اظهار کرد: استفاده از توان هنرمندان برای رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار باید جزو برنامه‌های اولویت دار مسئولان باشد.

نماینده هنرمندان رشته ادبیات در این نشست گفت: تقویت کارشناسان هنری دستگاه‌های اجرایی و راه‌اندازی اتحادیه صنفی هنرمندان چهارمحال و بختیاری باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گیرد. 

احمد رحیم‌خانی افزود: استفاده بهینه از فضاهای فرهنگی و هنری و بهره‌گیری از توان هنرمندان در این راستا نقش مهمی در ارتقای فرهنگ عمومی دارد./فارس

کد مطلب: 268267