توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار زنجان:
بخش خصوصی برای توسعه گردشگری زنجان حمایت می‌شوند
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۴
استاندار زنجان از آمادگی استانداری برای همکاری با بخش‌ خصوصی خبر داد و گفت: بخش‌های خصوصی توانمند به ویژه در امر گردشگری در زنجان حمایت می‌شوند.
به گزارش عرش نیوز؛جمشید انصاری شامگاه شنبه در سفر یک روزه خود به شهرستان خدابنده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استانداری زنجان آمادگی کامل به منظور تامین تسهیلات بانکی لازم موردنیاز بخش‌های خصوصی را دارد و اگر لازم باشد زیرساخت‌های فراهم شده از قبیل آب، تلفن، برق، جاده را در اختیار سرمایه‌گذاران توانمند قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: البته قبول داریم که تمامی زیرساخت‌ها برای توسعه جاذبه‌های گردشگری در استان زنجان تغییری نکرده و در حال حاضر زیرساخت‌های گردشگری شهرستان خدابنده 5 تا 6 سال است که در همان وضعیت سابق مانده، بدون اینکه تغییری داشته باشد.

استاندار زنجان ابراز کرد: بخش‌های خصوصی که توجیه اقتصادی ندارند نباید به جاذبه‌های گردشگری ورود پیدا کنند.

وی در مورد مشکلات مردم شهرستان خدابنده عنوان کرد: برطرف شدن مشکلات موردنظر مردم می‌تواند زمان‌بر باشد که البته این مشکل خاص خدابنده، استان زنجان و حتی ایران نیست بلکه در تمام دنیا مردم مشکلاتی دارند.

انصاری بر رونق یافتن اقتصاد مناطق تاکید کرد و افزود: اگر اقتصاد مناطق رونق یابد مردم خودشان سبب پیشرفت و توسعه محل زندگی‌شان می‌شوند و از طرفی دیگر شهرداری و سایر دستگاه‌ها می‌توانند به نحو شایسته ارائه خدمت کنند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چقدر شهرداری در انباشته شدن زباله‌های شهری یکی از شهرهای خدابنده مقصر بوده است به تسنیم گفت: من قبول دارم که شهرداری این شهر باید به وظیفه ذاتی خود که جمع‌آوری زباله است تا حدودی عمل نکرده است اما مناطقی که به تازگی از روستا به شهر تبدیل شده‌اند باید به تدریج فرهنگ شهری را مراعات کنند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه یکی از وظایف شهرداری‌ نهادینه کردن فرهنگ شهری در مناطق شهرنشین است، تصریح کرد: متاسفانه در برخی مناطق شهرداری مستقر شده است اما زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای ارائه خدمات در این نهاد وجود ندارد و تمامی امکانات از سوی دولت تامین می‌شود.

وی ابراز کرد: از 3 سال اخیر کمک‌های مالی دولت به شهرداری‌ها کاهش یافته اما من اعتقاد دارم که میزان اعتبار ارائه شده از سوی دولت به شهرداری‌ها باید افزایش یابد.

انصاری با اشاره به اینکه امکانات شهری در مناطق تازه تاسیس شده شهری باید به تدریج مهیا شود، افزود: روستانشینان بابت ساخت‌وسازهای خود هیچ عوارضی را پرداخت نمی‌کنند در حالی که مناطقی که به تازگی تبدیل به شهر شده‌اند باید تابع قوانین شهری بوده و در مقابل ساخت‌وسازهایشان عوارضی را به دستگاه‌های ذیربط پرداخت کنند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 347467