توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اخبار کوتاه استان سمنان
۳۶ فقره سرقت خودرو در گرمسار کشف شد
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱
جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف ۳۶ فقره سرقت خودرو و لوازم داخلی و دستگیری دو سارق جوان در شهرستان گرمسار خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، سرهنگ عبدالله حسنی، اظهار داشت: در پی دستبرد سارقان به خودروی شهروندان گرمساری و سرقت وسایل داخل آن، تحقیقات محسوس و نامحسوس کارآگاهان پلیس در راستای کنترل سارقان سابقه‌دار، مجرمان غیربومی و افراد مظنون آغاز شد.
وی از شناسایی جوان 20 ساله‌ای در این رابطه خبر داد و تصریح کرد: با هماهنگی قاضی پرونده متهم دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اعتراف متهم جوان به همدستی با فردی دیگر، اضافه کرد: با تلاش پلیس همدست وی نیز دستگیر شد.

حسنی به کشف بخش زیادی از اموال مسروقه در مخفیگاه سارقان اشاره کرد و گفت: متهمان در تحقیقات تکمیلی به 35 فقره سرقت داخل خودرو و یک فقره سرقت خودرو اعتراف کردند.

وی ارزش ریالی سرقت‌های کشف‌شده را بالغ‌بر 400 میلیون برآورد و تأکید کرد: تجهیز وسایل نقلیه به تجهیزات ایمنی و ضد سرقت، اقدامی مهم و مؤثر در پیشگیری از سرقت خواهد بود.

پژو 405 در جاده سمنان به مهدیشهر واژگون شد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از واژگونی پژو 405 در جاده سمنان به مهدیشهر خبر داد.

سعید اسمعیل پور اظهار داشت: ظهر امروز در تماس شهروندان و خودروهای عبوری با سامانه 125 مبنی بر واژگونی خودرو پژو در جاده سمنان به مهدیشهر روبروی روستای چهل تن و محبوس شدن سرنشینان داخل خودرو، با سرعت عمل و اقدام به موقع آتش نشانان ایستگاه شماره 1 با موفقیت به پایان رسید.

وی با تشریح این حادثه واژگونی گفت: در این حادثه سرنشینان خوروی مذکور که 1 زن 35 و یک کودک 5/1 ساله بودند نجات یافتند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از اعزام 1 دستگاه خودرو به همراه 3 نفر آتش نشان برای امدادرسانی این حادثه خبر داد و عنوان کرد: حادثه فوق درساعت 12:20 دقیقه ظهر امروز به سامانه 125 اعلام وتیم امداد در کمترین زمان ممکن با حضور در محل و انجام اقدامات اولیه (قطع جریان برق خودرو) و ایمن سازی محل شروع به امدادرسانی کردند.

اسمعیل پور در نحوه توضیح امدادرسانی این حادثه تشریح کرد: تیم اعزامی بلافاصله پس از رسیدن مشاهده کردند که خودروی پژو بر اثر بی احتیاطی به شدت باجدول های نیوجرسی جاده برخورد و پس از آن برروی سقف واژگون شده شده است که نیروها پس از ایمن سازی محل و خودرو، فرد حادثه دیده را که قبل از رسیدن نیروهای امدادی از خودرو بیرون آوردند.

شمار متوفیان سوانح رانندگی در جاده‌ها و معابر درون‌شهری استان سمنان 10 درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی استان سمنان از کاهش 10 درصدی شمار متوفیان سوانح رانندگی در جاده‌ها و معابر درون‌شهری استان سمنان خبر داد و گفت: برای کاهش حوادث و ارتقای سطح ایمنی این محورها ضرورت دارد نگاه ملی به جاده‌های سمنان از سوی دستگاه‌های مختلف وجود داشته باشد.

سردار روح‌الامین قاسمی کاهش سوانح رانندگی و تصادفات را یکی از دغدغه‌های مهم پلیس دانست و نگاه ملی به جاده‌های استان سمنان را از سوی دستگاه‌های مختلف برای ارتقای سطح ایمنی این محورها خواستار شد.

وی افزود: درصد بالایی از متوفیان سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی استان، غیربومی و بیشتر آنان از مسافران و زائران مشهد مقدس هستند.

فرمانده انتظامی استان سمنان وی به وسعت و گستردگی حوزه جغرافیایی استان سمنان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: وجود بیش از هزار کیلومتر آزادراه و کریدور شرق به غرب بودن استان بر لزوم نگاهی کشوری به این منطقه می‌افزاید.
سردار قاسمی بیشترین حجم سوانح رانندگی در جاده‌های استان را واژگونی خودرو اعلام کرد و گفت: مهم‌ترین و اولین حرف در تصادفات را عامل انسانی می‌زند.
کد مطلب: 391369