توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی:
۲۹ هزار تیم پزشکی به مناطق محروم اعزام شدند
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: در ۵ سال اخیر اعزام بیش از ۲۹ هزار تیم پزشکی برای ارائه خدمات رایگان به مناطق محروم آغاز شده و توانسته‌اند خدمت‌رسانی صادقانه‌ای را داشته باشند.
به گزارش عرش نیوز، محمد رئیس زاده پیش از ظهر امروز در همایش فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در هتل کوثر اردبیل اظهار کرد: در این مدت 30 تیم پزشکی به خارج از کشور نیز عزیمت کرده‌اند که عمدتا به منظور حمایت جامعه پزشکی از جبهه مقاومت در منطقه بوده است.

وی اولویت سال آینده بسیج جامعه پزشکی را تاکید بر ارائه خدمات در عرصه بهداشتی و پیشگیری دانست و گفت: در تحقق اقتصاد مقاومتی باید به سمتی حرکت کنیم تا از واردات 900 میلیون دلار تجهیزات پزشکی مصرفی کشور جلوگیری کنیم که می توان 100 درصد آن را در داخل تولید کرد که با این حرکت بیش از 3 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در عرصه اقتصادی و جلوگیری از خارج شدن ارز به انجام می‌رسد.

رئیس زاده بسیج جامعه پزشکی را در حضور موثر و کارآمد در صحنه های مختلف پیشرو برشمرد و افزود: در حال حاضر در یک جبهه گسترده از ساحل مدیترانه تا دریای سرخ ما در جبهه مقاومت با دشمنانی درگیر هستیم که تمام توانشان را به کار گرفتند تا نظام اسلامی ما را زمین‌گیر کنند که به طور قطع جامعه سلامت و پزشکی کشور باید با احساس مسئولت در این جبهه نقش‌آفرینی کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به گستردگی این جبهه استکباری با حمایت غربی‌ها، عرب مرتجع، تکفیری ها و گروه‌های ضاله بیان کرد: در این صف‌آرایی باید جبهه مقاومت مورد حمایت قرار گیرد ولی تاکنون جمعه پزشکی آن گونه که شایسته بوده نتوانسته در این عرصه نقش خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین نیاز جبهه مقاومت، بهداری رزم و سلامت و بهداشت در کنار تامین سایر نیازمندی ها است، تصریح کرد: در 3 سال اخیر بیش از 30 تیم به کشورهای مختلف در تقویت جبهه مقاومت اعزام کردیم تا در سخت ترین شرایط در کنار مردم مبارز و مقاوم باشند.

رئیس زاده با اشاره به ورود جامعه سلامت کشورمان به صورت قوی در این جبهه اظهار کرد: با لطف خداوند و با نگاه شایسته وزیر بهداشت که روحیه جهادی خود را همواره نشان داده امروز شاهد همراهی و همکاری تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حمایت عملی از این جبهه هستیم تا جامعه پزشکی با احساس مسئولت بتواند در این عرصه نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: همه جامعه پزشکی و حوزه سلامت باید به تقویت در این زمینه کمک کنند و خود را عقب نکشند چرا که ما در حوزه فعالیت های جهادی نیازمند یک وارستگی و احساس مسئولیت عمیق در این جامعه پرتلاش هستیم تا برخی از غفلت‌هایی که در سال‌های گذشته رخ داده برطرف شده و با حفظ روحیه جهادی جامعه پزشکی در میدان حضور پیدا کند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با تشریح گستردگی فعالیت این جبهه به همراه برخی تقابل ها از سوی نظام استکباری گفت: بهتر است از از همه توان خود بهره برداری کنیم تا بتوانیم از این ظرفیت عظیم و توانمند به دور از هر گونه غفلت بهره برداری کنیم.

وی با اشاره به برخی غفلت های سال های اخیر در تقویت جبهه مقاومت از سوی جامعه پزشکی بیان کرد: بنده حتی در سال‌های گذشته از برخی وزرا حتی به شکل ساده نیز در همراهی بسیج جامعه پزشکی قدردانی نکرده و وامی نبردم ولی درصدد هستیم تا این رویه اصلاح شود.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 329827