توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان حج و زیارت: شتاب بخشی به ساخت زائرسرا در شهر مرزی بستان ضروری است
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
رییس سازمان حج و زیارت کشور بر شتاب بخشی به ساخت زائرسرا در شهر مرزی بستان در 80 کیلومتری شمال غرب اهواز تاکید کرد و گفت: ساخت زائرسرا برای زائرانی که از چذابه عازم عتبات عالیات هستند اقدام بجا و شایسته ای است که باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
به گزارش عرش نیوز؛'سعید اوحدی' روزچهارشنبه در جریان دیدار از مراحل ساخت پروژه زائرسرا در بستان که خردادماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز شده افزود: فاز اول این زائرسرا برای اسکان یک هزار نفر پیش بینی شده و قرار بود در اربعین امسال به بهره برداری برسد ولی گفته شده که پیمانکار آن به تعهدات خود عمل نکرده است.

وی همچنین از پایانه مرزی چذابه در 120کیلومتری شمال غرب اهواز که یکی از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی است دیدن کرد و در جریان عملیات بازگشت زائران قرار گرفت.

اوحدی عملیات بازگشت زائران از مرز چذابه را خوب توصیف کرد و از همه عوامل اجرایی که در اعزام و انتقال بیش از یک میلیون و 300 هزار زائر از مرزهای کشور دست به یک کار جهادی زدند قدردانی کرد.

رییس سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده وضعیت به گونه ای ساماندهی شود که زائران عزیز با کمترین مشکل و بالاترین خدمات رسانی به عتبات عالیات مشرف شوند.

وی همچنین از مشارکت مردم در پذیرایی از زائران اربعین حسینی تشکر کرد و گفت: مردم با برپایی مواکب عشق و ارادت قلبی خود به امام حسین(ع) و زائران آن حضرت نشان دادند.

در مراسمی سه شنبه شب نیز با حضور اوحدی رییس سازمان حج و زیارت 50 دستگاه اتوبوس از مرز چذابه به عراق اعزام شد تا در عملیات بازگشت زایران اربعین حسینی به کشور مشارکت کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344325