توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده بوشهر: مجلس به تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف کمک می کند
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱
نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف که اکنون در مجلس در دست بررسی است کمک لازم برای استفاده بهتر از ظرفیت های این مجموعه خواهند ;vد.
به گزارش عرش نیوز؛'عبدالکریم جمیری' روزسه شنبه در نشست با منتخبان شوراهای حل اختلاف استان بوشهر افزود: مهمترین عامل برای اجتماعی زیستن، سازگاری، گذشت، درک طرف مقابل و مایه گذاشتن افراد برای ایجاد هماهنگی است که تحقق این مهم با اعمال قوانین خشک، مجازات و حقوقی میسر نیست هرچند بین جرم و موارد اختلاف نیز تناسب وجود داشته باشد.

وی گفت: پرونده هایی که درصلاحیت رسیدگی شوراهای حل اختلاف قرار دارد شاید برخی از آنها از نظر اهمیت زیاد جدی نباشد اما می تواند زندگی شمار زیادی از افراد جامعه را در بعد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دچار مخاطره کند که حتی با قوانین و مقررات نیز نتوان آنها را حل و فصل کرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس افزود: به هر مقدار تدین و اعتقاد مردم بیشتر باشد عملکرد شوراهای حل اختلاف در سازش و مختومه کردن پرونده ها نمود بیشتری دارد.

جمیری با قدردانی از عملکرد شوراهای حل اختلاف استان بوشهر گفت: کسب رتبه نخست صلح و سازش برای چند سال در کشور توسط شوراهای حل اختلاف این استان افزون بر کوشایی و جدیت اعضا در انجام رسالت خود، همراهی مردم نیز در این مهم نقش موثری دارد.

وی افزود: مردم وقتی صداقت، حسن نیت و دلسوزی اعضای شوراهای حل اختلاف استان بوشهر را می بییند حاضرند برای رسیدن به سازش حتی از حق خود نیز بگذرند و با تمکین در برابر خواسته شورای حل اختلاف زمینه مختومه شدن پرونده را فراهم کنند.

جمیری افزود: کار شوراهای حل اختلاف شایسته است و تقویت آن در هر بعدی به استمرار هرچه بیشتر این اقدام خیرخواهانه منجر می شود.

وی گفت: آمار و ارقام گویای عملکرد مثبت شورای حل اختلاف استان بوشهر درکاهش حجم پرونده ها به مراجع حقوقی و کیفری است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: شوراهای حل اختلاف در افکار عمومی نام و نشان خوبی دارند که این امر بیانگر حضور چهره های نام آشنا و با تجربه به مسایل برای حل مشکلات مردم است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343722