توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نود اقتصادی پرس تی وی، به هیسپان هم راه یافت
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
برنامه اقتصادی Economic Divide شبکه پرس تی وی ، در آینده نزدیک از آنتن شبکه اسپانیولی زبان هیسپان نیز به روی آنتن می‌رود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، برنامه «شکاف اقتصادی»( Economic Divide) هر هفته به آن دسته از چالش­های اقتصادی می‌­پردازد که در گوشه­ای از دنیا حق مردمی را تضعیف کرده و رسانه‌­های خارجی نسبت به آنها بی تفاوت­‌اند.

این برنامه نزدیک به دو سال است که هر هفته از شبکه پرس تی وی پخش می شود و با توجه به عمق و کیفیت موضوعات آن، همچنین کارشناسان متبحری که از نظرات آنها در برنامه استفاده می شود، در نظر گرفته شده است تا برنامه ای با همین نام ، موضوعات و کارشناسان مشترک، با حضور مجری شبکه هیسپان و به زبان اسپانیولی به صورت ویژه از آنتن هیسپان تی وی نیز پخش شود.

هدف از ساخت این برنامه، مطرح کردن مسائل تخصصی اقتصادی نبوده است، بلکه از ابتدا سوژه‌هایی که روشن کنند پرس تی وی رسانه ای است که نسبت به هر آنچه از طرف دولت یا کشورهای قدرتمند و به بهانه‌های مختلف پایمال شود (از آفریقا گرفته تا آمریکای شمالی و یا جنوبی، خاورمیانه یا اروپا و ...) حساس بوده و بدانها می پردازد. به عنوان مثال سوژه این هفته برنامه درباره اقتصاد آمریکا است. ایالت ایلینوی در آمریکا دچار کمبود بودجه شدیدی است. با تحقیقاتی که انجام دادیم، متوجه شدیم که بیش از 25 ایالت در آمریکا با کسری بودجه شدیدی دست و پنجه نرم می کنند و این شد که در نهایت از ایالت ایلینوی به سوژه ای وسیع تر یعنی پرداختن به اقتصاد آمریکا رسیدیم.

به دلیل اینکه موضوع برنامه سیاسی صرف نیست، فرصتی برای پرس تی وی در این برنامه ایجاد شده است تا در کنار این برنامه بهتر، پرس تی وی معرفی شود چون اگر بخواهیم فقط از بعد سیاسی به موضوعات نگاه کنیم، در بلند مدت مخاطبین خود را از دست می دهیم ولی این برنامه با هدفی که برای خود معین کرده است، می تواند نماینده خوبی برای معرفی نوع نگاه عمیق و تخصصی پرس تی وی به مسائل و موضوعات جهان و فراگیری و وسعت نظر آن باشد.

کاوه تقوایی علاوه بر تهیه کنندگی، اجرای این برنامه را نیز بر عهده دارد. مجتبی مقامی به عنوان تدوین گر و امید عبدالله زاده در مقام گرافیست با او همکاری می کنند. همچنین مهدی عرب و امیر طالبی، نویسندگان این برنامه هستند و علی رشید عهده دار هماهنگی Economic Divied است.

گفتنی است که پخش اول شکاف اقتصادی، ساعت 1:03 بامداد روز پنچ شنبه از شبکه پرس تی وی به روی آنتن می رود و اولین بازپخش آن، ساعت 00:03 بامداد جمعه و بازپخش های بعدی آن به ترتیب ساعت 8:03 صبح یکشنبه، 19:03 همان روز و 11:03 دوشنبه است.

«شکاف اقتصادی» به زودی برای مخاطبان اسپانیولی زبان شبکه هیسپان معاونت برون مرزی صدا و سیما نیز تهیه و پخش خواهد شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392124