توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خارگ:
خارگ به قطب گردشگری انقلابی تبدیل شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۵
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خارگ گفت: خارگ در دوران دفاع مقدس ۲ هزار و ۸۸۴ بار توسط دشمنان بمباران شد که با توجه به نقش این جزیره در دفاع مقدس لازم است به قطب گردشگری انقلابی تبدیل شود.
به گزارش عرش نیوز؛سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در نشست با فرماندهان بسیج سپاه خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در دوران دفاع مقدس داشته و باید رشادت و فداکاری جوانان این خطه برای نسل امروز تبیین شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اهمیت جزیره خارگ افزود: شهیدان خارگ باید شناسایی شوند و آمار و اطلاعات دقیق از آن‌ها بدست آید.

سردار نقدی با اشاره به رشادت رزمندگان جزیره خارگ در دوران پرافتخار دفاع مقدس تصریح کرد: بدون تردید در این جزیره شهیدان و رزمندگان بسیاری از تمامی طیف‌ها، از شرکت‌های نفتی گرفته تا انواع نیروهای نظامی در آن حضور داشتند و در کنار هم دفاع کردند و برخی‌ها شهید شدند و باید یاد و نام شهدای والامقام همواره زنده نگه داشته شود.

وی با بیان اینکه جزیره خارگ در دوران حماسه و ایثار بیش از 2 هزار و 800 بار بمباران شده گفت: جزیره خارگ شهدای ارزشمندی تقدیم کرده که عده زیادی از این شهیدان در این جزیره شهید شدند اما همان موقع به شهر خود انتقال داده شدند و امروز پرونده‌ای در این مکان ندارند و این افراد باید شناسایی و عکس‌های آنان در این جزیره نصب شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: اگر این اتفاق بیافتد، می‌توان خارگ را به عنوان نمونه‌ای از وحدت ملی که شهیدانی از همه شهرها در آن حضور داشته‌اند و در کنار هم دفاع کرده‌اند معرفی شوند و شاهد یک وحدت عمومی در این منطقه باشیم.

سردار نقدی بر لزوم معرفی خارگ به عنوان قطب گردشگری انقلابی تاکید کرد و افزود: جزیره خارگ نماد مقاومت و حماسه و ایثار است و باید با برنامه‌ریزی لازم در راستای معرفی این جزیره به عنوان جزیره گردشگری انقلابی اهتمام ورزیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 352623