توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی اعلام کرد
وجود 58 منطقه نمونه گردشگری در آذربایجان غربی
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۱
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: 58 منطقه نمونه گردشگری در استان وجود دارد که مطالعات اولیه امکان‌سنجی انجام شده و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس؛ داود فرازی اظهار کرد: حدود 58 منطقه نمونه گردشگری در آذربایجان غربی از سال 86 به بعد در دو مرحله مصوب شد که مطالعات اولیه امکان‌سنجی از طریق شرکت مشاور ذیصلاح انجام شده و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

 
وی با بیان اینکه حدود 8 منطقه نمونه گردشگری از جمله منطقه نمونه گردشگری باری واگذار شده، ادامه داد: حدود 49 روستای هدف گردشگری مصوب هیئت دولت در استان وجود دارد که مطالعات امکان‌سنجی در صورت تامین اعتبار لازم از طریق مشاور ذیصلاح انجام خواهد شد.

 
فرازی خاطرنشان کرد: در چهار روستا هدف گردشگری از جمله روستای تاریخی بسطام و روستای نصرت‌آباد تکاب با ایجاد کمپ گردشگری امکانات برای استفاده گردشگران و مسافران ایجاد شده است.

 
وی با بیان اینکه فضایی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی صنایع دستی و هنرهای سنتی در روستای گورچین قلعه احداث شده، ادامه داد: کمپ گردشگری روستای سهولان مهاباد در حال اتمام بوده و امسال با اعتبار تخصیص یافته پیش‌بینی می‌شود به بهره‌برداری برسد.

 
وی اعلام کرد: یک مجموعه اقامتی از اعتبارات سال 90 در مشارکت با آموزش و پرورش ساماندهی و با تعمیرات اساسی وارد چرخه فضاهای اقامتی ارومیه شد که دارای حدود 10 واحد سوئیت در ابعاد 100 مترمربع و محوطه‌سازی است.

 
فرازی تصریح کرد: در برخی از موارد بخش خصوصی درخواست‌هایی برای ایجاد کمپ گردشگری در فضاهایی خارج از این مناطق نمونه گردشگری و روستای هدف ارائه کرده که پیش‌بینی می‌شود در دو تا سه سال آینده ظرفیت خوبی به فضاهای گردشگری استان اضافه شود.

 
وی افزود: با تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های گردشگری شامل کمپینگ پیرانشهر، کمپینگ قره‌کلیسا، کمپینگ چی‌چست، کمپینگ سهولان و راه دسترسی غار علی شیخ این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید.

 
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در پایان گفت: معاونت سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از معاونت‌های مهم در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وظیفه بسترسازی به منظور ایجاد زیرساخت‌ها و در نتیجه جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بر عهده دارد که می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال و توسعه پایدار در منطقه شود.

 
وی ادامه داد: تحقق اهداف مذکور همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران ارشد استان و سایر دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.
کد مطلب: 282522
 
 
 


ارمین
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۱۳:۱۸:۳۹
بده ها (64961)