توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اخبار کوتاه شهری سمنان
برگزاری جشنواره‌های «فولکلور البرزنشینان» و «پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها سلام» در سمنان
سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری جشنواره‌های «فولکلور البرزنشینان» و «پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها سلام» در قالب جشنواره امید و نشاط در این شهر خبر داد.

به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، امیر هوشنگ باهنر اظهار داشت: جشنواره‌ «فولکلور البرزنشینان» از هجدهم تا بیست و چهارم شهریورماه در پارک شهروندی سمنان با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان برگزار می‌شود.

به گفته وی استان‌های گیلان، مازندران، خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی، البرز و سمنان با حضور در این جشنواره، به نمایش صنایع‌دستی، سوغات و آثار فرهنگی استان‌های خود می‌پردازند.

باهنر اجرای موسیقی محلی را از دیگر برنامه‌های جشنواره فولکلور البرزنشینان اعلام کرد.

جشنواره امید و نشاط که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان از دوم شهریور و هم‌زمان با آغاز هفته دولت در مجموعه شهروندی پارک سیمرغ سمنان آغازشده تا پایان شهریورماه ادامه با اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌های متنوع ادامه دارد.

روزی برای پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و نوه‌ها

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان اظهار داشت: سومین جشن بزرگ پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها سلام به همت شهرداری سمنان برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان گفت: سومین جشن بزرگ " پدربزرگ‌ها! مادربزرگ‌ها! سلام " باهدف تکریم سالمندان شهر اخلاق، تقویت بنیان خانواده و ایجاد شورونشاط در جامعه بیست و پنجم شهریورماه در پارک شهروندی سمنان برگزار می‌شود.

باهنر افزود: شهروندانی که مایل‌اند با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود در این جشن بزرگ شرکت کنند تا 20 شهریورماه فرصت دارند به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان مراجعه و کارت دعوت خود را دریافت کنند.

ی اظهار داشت: جشن بزرگ "پدربزرگ‌ها! مادربزرگ‌ها! سلام " با حضور جمعی از هنرمندان بنام کشور ازجمله هوشنگ مرادی کرمانی، از نویسندگان بزرگ کشور، علیرضا خمسه، از بازیگران مشهور ایران و رشیدی از خوانندگان کشورمان برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان عنوان کرد: در این جشن افزون بر اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، کتابخانه تلفنی رنگین‌کمان نیز به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

باهنر خاطرنشان کرد: شهرداری سمنان می‌کوشد با برگزاری این جشن، شبی به‌یادماندنی را برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهر اخلاق رقم بزند.

به گفته وی، اداره کل بهزیستی استان سمنان و موسسه مالی اعتباری کوثر این استان در برگزاری این جشن بزرگ مشارکت دارند

«آقای کنس» به روی صحنه رفت

نمایش "آقای کنس " در سالن تئاتر شهر مجتمع فرهنگی و هنری کومش سمنان به روی صحنه رفت.

این نمایش به نویسندگی و کارگردانی جواد رفعیان و با بازی محمود کریم، ابوالفضل پهلوان، علی نوروزیان، عبدالله صندوقدار و علیرضا غریبشائیان از ششم تا یازدهم شهریور اجرا می‌شود.

نمایش آقای کنس که به زبان شیرین سمنانی است همه‌روزه از ساعت 18 و 30 دقیقه در تئاتر شهر سمنان به روی صحنه می‌رود.

این نمایش با حمایت شهرداری سمنان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان و برخی دیگر نهادهای فرهنگی این شهرستان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 390829
 
 


پربازدیدترین