توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:
ظرفیت‌های گردشگری البرزنشینان معرفی شود
شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان بر ضرورت معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری البرزنشینان تأکید کرد.

به گزارش عرش نیوز از سمنان، حسین خواجه بیدختی شامگاه گذشته در آئین افتتاح جشنواره فولکلور البرزنشینان اظهار داشت: یکی از مهمتریت مزیت‌های برگزاری این جشنواره معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری البرز نشینان است.

وی بر ضرورت توسعه صنعت گردشگری تأکید کرد و گفت: البرزنشینان در زمینه گردشگری طبیعی دارای ظرفیت جذب گردشگر هستند و لذا ضرورت دارد در این زمینه برنامه ریزی لازم انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بزرگی در صنعت توریسم طبیعی و اکو توریسم در منطقه البرز وجود دارد؛ بر ضرورت معرفی ظرفیت‌های گردشگری البرزنشینان برای جذب توریسم و توسعه صنعت گردشگری تأکید کرد و از آن به‌عنوان یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره فولکلور نام برد.

خواجه بیدختی عنوان کرد: امروز شاهد اقبال جدیدی در کشور از سوی گردشگران فرهنگی به سمت جشنواره‌های فرهنگی هستیم که عرضه آن مزایای زیادی برای استان و توسعه صنعت توریسم به همراه دارد. در این جشنواره علاوه بر ظرفیت‌های گردشگری و معرفی مناطق گردشگری، آداب‌ورسوم و فولکلور البرزنشینان نیز معرفی می‌شود.

وی اشاره به زمان برگزاری این جشنواره منطقه‌ای در استان سمنان عنوان کرد: جشنواره فرهنگ مردم البرزنشینان به مدت 6 روز اجرا و تا 24 شهریورماه ادامه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه روز گذشته نمایشگاه صنایع‌دستی استان‌های حاضر در این جشنواره برپا شد، تصریح کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات در حاشیه جشنواره فرهنگ مردم البرزنشینان نیز برپا بوده و محصولات و صنایع‌دستی در قالب 110 غرفه در معرض نمایش قرار داده می‌شود.

خواجه بیدختی افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی، اجرای تعزیه، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و غیره از دیگر قسمت‌های این جشنواره است.

انتهای پیام/

کد مطلب: 390928
 
 


پربازدیدترین