توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افزایش امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان با جذب مرزیاران بومی در منطقه
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۶
فرمانده نیروی انتظامی گفت: به‌زودی با جذب مردم بومی منطقه در قالب مرز یاران، نقش مردم سیستان و بلوچستان در تامین امنیت این منطقه افزایش پیدا می‌کند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه خبری پلیس سیستان و بلوچستان، سردار اسماعیل احمدی مقدم اظهار کرد: نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اسفند ماه سال گذشته حرکت جهادی در تامین امینت مرزهای جنوب شرق را آغاز کردند که در این مدت بیش از ۷۲ میلیارد تومان در قالب طرح هایی از جمله احداث ۱۳۰ کیلومتر جاده مرزی، ۴۴ برجک و ۸ پاسگاه مرزی هزینه کرده است.

وی افزود: تنها ۱۰۰ کیلومتر از مناطق مرزی صعب العبور منطقه تا پایان سال پس از اجرای طرح های فوق، باقی می ماند که فاقد جاده و تاسیسات امنیتی است که برای تامین امنیت آن نیز برنامه داریم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: مردم این منطقه علاقه زیادی به این نظام دارند و از تروریست ها بیزارند, به زودی با جذب مردم بومی منطقه در قالب مرز یاران، نقش آنها در تامین امنیت منطقه خود افزایش پیدا می کند.

‌احمدی مقدم همچنین در جمع علما، معتمدان و ریش سفیدان منطقه هنگ مرزی جکیگور با اشاره به کنترل مرزهای شرقی گفت: هیچ نقطه ای از جمهوری اسلامی ایران برای قاچاقچیان و اشرار امن نیست.

فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: خرده شرارت هایی که در نقطه صفر مرزی رخ می دهد تنها به دلیل تخریب چهره جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

احمدی مقدم تصریح کرد: استکبار جهانی تاب و تحمل دیدن ایران با ثبات و امن را ندارد لذا با حمایت برخی از گروه های تروریستی سعی دارند نظام اسلامی را نا امن جلوه دهد.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورهای غربی در منطقه تاب دیدن جمهوری اسلامی ایران در حوزه امنیت را ندارند گفت: تحرکات و شرارت در نقطه صفر مرزی، عملیات و تهدید بزرگی نیست اما رسانه های غربی سعی می کنند از این شرارت ها برای برهم زدن آرامش مردم و تخریب چهره جمهوری اسلامی بهره ببرند.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: در سال های گذشته سیستان و بلوچستان شاهد ناآرامی متعددی بود که خوشبختانه با تلاش جهادی و عزم ملی و با اجرای طرح انسداد مرز، امروز شاهد درگیری مختصر و محدود به نقاط صفر مرزی هستیم.

وی خطاب به ریش سفیدان منطقه و معتمدان منطقه جکیگور و سرباز افزود: حصول آسایش و رفاه برای مردم بدون امنیت و عدالت حاصل نمی شود.

‌فرمانده ناجا هدف از انسداد مرزها را ایجاد آرامش و امنیت و همچنین بستر سازی برای سرمایه گذاری و رفاه مردم عنوان کرد و گفت: بکارگیری نیروهای بومی در سپاه برای تامین امنیت مرزها یکی از طرح های موفقی بود که نیروی انتظامی نیز این برنامه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا نیروی انتظامی جذب افراد بومی را در دستور کار خود قرار داده و هیچ محدودیتی در زمینه جذب اقوام قائل نشده است.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه، مردم سیستان و بلوچستان بسیار سلحشور و مرزدار واقعی هستند افزود: تلاشی که دشمن برای قرار دادن اقوام در مقابل یکدیگر از خود نشان داده ‌حال به شکل دیگری با تشکیل گروه های تکفیری در سایر کشورهای اسلامی دنبال می کند و بسیاری از مسلمانان را مقابل یکدیگر قرار داده است.

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: وحدت مردم سیستان و بلوچستان همواره مایه تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه شده و دشمن را که به دنبال تضعیف جبهه متحد اسلامی است ناکام گذاشته است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 338520