توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله علوی گرگانی:
افزایش کیفیت کالاهای داخلی سبب دوری مردم از کالاهای قاچاق می‌شود
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۶
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ضرورت افزایش کیفیت کالاهای داخلی، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم باید به تولیدات کشور خود افتخار کنند و این تعبییر با افزایش کیفیت کالا، عملی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله سید محمد علوی گرگانی که در دیدار با رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز سخن می‌گفت، اظهار داشت: باید عوامل سبب ساز قاچاق را شناسایی کرد و راه‌های پیشگیری از آن‌ها را پیدا کرد.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر راه کارهای پیشگیری از قاچاق افزود: تخلف در فطرت برخی انسان‌ها وجود دارد و بهترین راه جلوگیری از آن، بستن سرمنشاء تخلف است.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: باید اقدامات جلوگیری کننده از قاچاق بررسی شود و با اتخاد تدابیر لازم، مردم به سمتی هدایت شوند که از قاچاق کالا خودداری کنند و یکی از راه‌های جلوگیری از قاچاق کالا، افزایش کیفیت کالاهای داخلی است.

آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: ایران تنها کشوری در جهان است که استقلال واقعی را پیدا کرده است و نخستین وظیفه مسئولان، تقویت مصنوعات داخلی و بالا بردن کیفیت برای افزایش رغبت مردم به استفاده از آنهاست.

وی افزود: تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که مردم باید به تولیدات کشور خود افتخار کنند و این تعبییر باید در عمل نیز پیاده شود و مسئولان در حوزه مبارزه با قاچاق، باید جلوی فساد را در بدنه مبارزه کننده بگیرند.

مرجع تقلید شیعیان، تحقق نیافتن اقتصاد مقاومتی را به سبب معضل قاچاق کالا، گوشزد کرد و گفت: با وجود قاچاق گسترده کالا، اقتصاد مقاومتی به درستی تحقق نمی‌یابد و بهترین راه در تحقق اقتصاد مقاومتی، افزایش تلاش مسئولان برای مبارزه با این معضل شوم اقتصادی است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358528