توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۶۰۰ هزار نفر در مشهد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۸
مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی با بیان اینکه ۶۰۰ هزار نفر در مشهد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، گفت: خراسان رضوی پس از تهران در رتبه دوم در حوزه ثبت نام افراد در بیمه سلامت است.

به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رمزی اظهار داشت: اداره‌کل بیمه سلامت خراسان رضوی زیر مجموعه سازمان بیمه سلامت ایران و زیر مجموعه اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه درمان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در خراسان رضوی 3 میلیون و 600 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت خراسان رضوی هستند که اگر در قالب ترتیبی صندوق بخواهند این افراد به صورت تفکیک بیان شود در حوزه صندوق کارکنان دولت 453 هزار نفر در صندوق روستایی یک میلیون و 980هزار نفر در صندوق ایرانیان 17 هزار نفر و در حوزه صندوق سایر اقشار 178 هزار و 786 نفر تحت پوشش صندوق های بیمه سلامت در استان هستند.

خراسان رضوی رتبه دوم حوزه ثبت نام بیمه سلامت است

رمزی با بیان اینکه بیمه سلامت از اردیبهشت ماه امسال کلید خورده است، خاطرنشان کرد: خراسان رضوی پس از تهران در رتبه دوم در حوزه ثبت نام افراد در بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی به تعداد افراد ثبت نام شده در بیمه سلامت در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: 900هزار نفر برای  تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت در خراسان رضوی  ثبت نام کرده اند که تاکنون برای 860 هزار نفر دفترچه صادر شده است و 800هزار دفترچه نیز به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد افراد ثبت نام کننده در سامانه بیمه سلامت در خراسان رضوی مربوط به مشهد مقدس است و شهرستان‌های سبزوار و نیشابور در رتبه های بعدی پس از مشهد قرار گرفته‌اند.

600 هزار نفر در مشهد مقدس تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند

رمزی با بیان اینکه در مشهد 600 هزار نفر، در سبزوار 48 هزار نفر و در نیشابور 40 هزار نفر در سامانه بیمه سلامت ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: افزون بر 51 درصد خراسان رضوی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی اولیه برای تحت پوشش قرار دادن افراد نسبت به بیمه سلامت در خراسان رضوی 550 هزار نفر بوده است، عنوان کرد: اما پس از آغاز ثبت نام این رقم تغییر کرد و به تعداد افراد هدف گذاری افزوده شد.

رمزی به مدت زمان ثبت نام افراد تا دریافت دفترچه اشاره کرد و افزود: از زمان ثبت نام تا دریافت دفترچه اگر افراد هیچ مشکلی نداشته باشند در مدت زمانی یک هفته دفترچه تحویل متقاضیان می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا برخی از دفترچه‌های بیمه سلامت دیرتر از زمان مذکور به دست متقاضی می‌رسد، گفت: این اتفاق برای برخی افرادی که به‌صورت موقت تحت پوشش سایر بیمه بوده اند رخ می‌دهد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که بخشی از جمعیت استان از خدمات بیمه‌ای روستایی بهره مند هستند، گفت: طرح بیمه روستایی از سال 84 کلید خورده است در این طرح افرادی که در شهرهای زیر 20 هزار نفر شاغل نیز هستند را شامل می‌شود.

وی با اشاره به این مطلب که حوزه دیگر فعالیتی در حوزه بیمه شدگان بحث خرید خدمت است، گفت: بیش از 4 هزار و 700 موسسه طرف قرار داد با بیمه سلامت هستند که در حوزه خرید خدمت به بیمه شدگان  ارائه خدمت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی خاطر نشان کرد: عمده فعالیت‌های بیمه سلامت براساس خط مشی سازمان بیمه سلامت تعریف شده است و از مهمترین اهداف ما در این اداره کل تکمیل و پوشش بیمه سلامت، توسعه کمی و کیفی خدمات، افزایش سهم بیمه بخش سلامت و کاهش سهم پرداخت مردم در حوزه درمان است.

رمزی با بیان اینکه برنامه‌های در پیش رو بیمه سلامت متاثر از اهداف  این سازمان است، عنوان کرد: بیمه سلامت بیمه ای رایگان است که در کنار بیمه ایرانیان قرار گرفته است.

وی با اشاره به این مطلب که سیاست‌های در سال جاری به گونه‌ای در حوزه سلامت رقم خورد که همه افراد تحت پوشش بیمه همگانی و کاهش پرداخت از جیب مردم در قالب برنامه‌های تحول نظام سلامت صورت گرفت، تصریح کرد: پس ازاجرای طرح تحول سلامت میزان سهم پرداختی که مردم به بیمارستان‌های دولتی داشته اند از 38 درصد به 8 درصد تقلیل پیدا کرد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی بیان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور مردم درصد کمی را در بیمارستان‌های دولتی پرداخت می‌کنند.

سرانه بیمه سلامت برای هر نفر 258 هزار تومان است

رمزی با اشاره به این مطلب که سرانه بیمه سلامت برای هر نفر 258 هزار تومان است، بیان کرد: بیش از 1700 نوع خدمت در قالب بیمه سلامت  شناسایی شده ‌که از این تعداد خدمات 300نوع خدمت به افراد تحت پوشش در حال حاضر ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بیمه سلامت اقلام دارویی بیماران صعب العلاج را نیز در دستور قرار داده است، افزود: اقلام مورد نیاز این بیماران از 270 قلم به 420 قلم افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که سال گذشته 460میلیارد تومان هزینه‌ درمان داشته ایم که این رقم به صورت میانگین ماهانه 35میلیارد تومان هزینه درمان بوده است، گفت: در نیمه نخست امسال به این رقم به صورت ماهانه به 55 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

مشکلی در حوزه اعتبارات برای سال آینده نخواهیم داشت

وی افزود: با توجه به اینکه یکسری خدمات جدید در کتاب ارزش‌های نسبی از ابتدای مهر ماه بهره برداری آغاز شده است که دراین کتاب کدها و تعرفه های واقعی شده است،عنوان کرد: هزینه های ما در شش ماهه دوم بالاتراز میانگین شش ماهه اول است.

رمزی خاطرنشان کرد: میزان اعتبارات نسبت به سال 92 رشد 85 تا 90 درصدی را لحاظ کرده ایم برهمین اساس میزان اعتبارات سال آینده با توجه به سرانه بیمه‌ای دریافت می‌کنیم خواه ناخواه مشکلی از لحاظ اعتبارات نخواهیم داشت.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 355620