توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:
همایش بزرگ نخبگان شیعه و سنی غرب گیلان برگزار می‌شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۷۰ برنامه به مناسبت هفته وحدت در استان برگزار می‌شود، گفت: همایش بزرگ نخبگان شیعه و سنی غرب گیلان برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام جمال یاری ظهر امروز در نشست پرسش و پاسخ با خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های هفته وحدت در گیلان، اظهار داشت: هفته وحدت با ولادت پیامبر(ص) مصادف است و از 12 تا 17 ربیع الاول به عنوان این هفته نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم دنیای اسلام وحدت و یکپارچگی است، افزود: وحدت و یکپارچگی تاکید قرآن کریم و رمز موفقیت ائمه اطهار است و  انقلاب اسلامی ثمره همه پیغمبران و ائمه اطهار(ع) بوده و در سایه رهبری امام و همت مردم به ثمر رسید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: رسانه‌های وابسته به صهیونیسم و استکبار جهانی همواره از طلوع و ظهور انقلاب اسلامی احساس خطر می‌کردند و برای از بین بردن انقلاب اسلامی از هیچ عملی دریغ نکردند و دست به ترورهای شخصی و شخصیتی زدند.

یاری با بیان اینکه امام راحل پرچم‌دار مبارزه با استکبار و انسان عالم به زمان بودند و همه توطئه‌هایی که از قبل دشمنان طراحی می‌کردند را تذکر می‌داند، تصریح کرد: امام بارها و بارها تذکر دادند که اهل سنت و شیعه برادر هم هستند و دشمن مشترک آنها اسرائیل و آمریکا است.

وی تاکید کرد: بر این اساس مجمع تقریب مذاهب راه‌اندازی شد و هر ساله از میهمانان خارجی در کشور دعوت می‌شود و برنامه‌های مختلفی به مناسبت هفته وحدت در استان‌هایی که اهل سنت در آنجا زندگی می‌کنند برگزار می‌شود.

بیش از 70 برنامه به مناسبت هفته وحدت در گیلان برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از 70 برنامه در استان به مناسبت هفته وحدت برگزار می‌شود، گفت: این برنامه‌ها در استان و سه شهرستان رضوانشهر، تالش و آستارا اجرا می‌شود.

یاری، برگزاری نشست فرهیختگان و صاحب‌نظران اهل تسنن و تشیع، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، نشست علمای شیعه و سنی و جشن‌های مختلف را در شهرها و روستاها از برنامه‌های هفته وحدت بیان کرد و افزود: برنامه‌هایی مختلفی در طول سال با دانشجویان، فرهنگیان و روحانیون اهل سنت برگزار می‌شود و ارتباط خوبی با آنها برقرار است.

وی با بیان اینکه علمای اهل سنت نیز معتقدند گروه‌های تکفیری مزدوران استکبار هستند، گفت: گروه‌های تکفیری هیچ عملی از اسلام را اجرا نمی‌کنند و حضورشان در سوریه، لبنان و عراق با حمایت استکبار جهانی است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 347629