توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها خبر داد
آغاز ورود «هموفولوس» در چرخه واکسن‌های کشور
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها از آغاز ورود «هموفولوس» در چرخه واکسن‌های کشور خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛حسن امامی رضوی صبح امروز در آیین آغاز عملیات بهداشتی واکسن جدید پنجگانه در استان ایلام اظهار داشت: با تلاش همکارانم در حوزه بهداشت امروز اتفاق بزرگی در کشور روی می‌دهد.

وی ادامه داد: حوزه وزارت یک واکسن جدید به نام هموفولوس را به مجموعه واکسن‌های تحت پوشش اضافه کرده که عامل مهمی در بیماری‌های عفونی در همه جهان از جمله کشورمان است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها گفت: این بیماری عوارض زیادی داشته است. در حال حاضر نیز در بیماری‌های واگیر نیز وضعیت خوبی داشته و پوشش 99 درصدی واکسیناسیون در کشور و در موارد 12 گانه موثر بوده است.

وی ادامه داد: کار دومی که در حوزه واکسیناسیون صورت گرفته کاهش تعداد تزریقات واکسن بوده که در گذشته در هپاتیت B یک تزریق انجام شده و سه گانه یک تزریق و با اضافه شدن هموفولوس یک تزریق دیگر نیز اضافه می‌شد که با تلاش صورت گرفته مجموعه این سه واکسن توسط یک تزریق به کودکان تزریق می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: این کاهش میزان تزریق‌ها سبب کاهش عوارض و ناراحتی برای کودکان و مادران آنان کم کرده و نکته مهمی است که با همت مجموعه وزارت بهداشت انجام شده و سال‌ها بود که پیگیر اجرای این مهم بودیم.

امامی رضوی تصریح کرد: این مهم یعنی کاهش تعداد تزریق‌های واکسن به همت دولت تدبیر و امید محقق شده است که جای تحسین و تقدیر و فراوان دارد و این موفقیت بزرگ را به همه دولتمردان تبریک می‌گوییم.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها گفت: این تبریک به این واسطه است که همه دولتمردان به فکر سلامتی مردم بوده و در این راستا تلاش ویژه‌ای کرده‌اند.

وی ادامه داد: با اقداماتی که به همت وزارت بهداشت انجام شده از مرگ‌های بسیاری پیشگیری شده است که باز هم جای تحسین دارد.

این مسئول اضافه کرد: در سال 72 واکسن هپاتیت B را وارد کرده و یک درصد مرگ و میر را در کشور و شیوع این بیماری را در کشور کم کرده است. پیش از آن سه درصد شیوع هپاتیت B در کشور وجود داشت که با ورود این تزریق این رقم به یک درصد رسیده و این روند همچنان ادامه دارد.

منبع:فارس

کد مطلب: 331626