توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان ملی استاندارد:
ایمنی و سلامت مردم اولویت کار سازمان استاندارد است/ میزبانی ایران برای اجلاسیه استاندارد 18 کشور آسیایی در ایتالیا/ پلمب 100 جایگاه سی‌ان‌جی
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
به گزارش عرش نیوز، نیره پیروزبخت صبح امروز در جلسه شورای استاندارد گلستان اظهار کرد: ایمنی و سلامت مردم اولویت کار سازمان استاندارد است.

 
وی ادامه داد: 80 هزار نوع کالا و خدمات در کشور داریم که راه بسیار درازی برای سازمان ملی استاندارد و دستگاه‌های همکار وجود دارد. ارزیابی کیفیت نیز در دستور کار سازمان استاندارد قرار گرفته که تدوین و تنظیم راهبرد ملی کیفیت را نیز بر عهده داریم.

 
پیروزبخت گفت: سازمان ملی استاندارد از سال 1339 تا امروز حدود 30 هزار استاندارد تدوین شده که 13 هزار قانون استاندارد در این دولت تدوین شده است.

 
وی در ادامه افزود: تمامی قانون‌ها و سیاست‌های استاندارد گذشته برای بروزرسانی مورد بازبینی قرار گرفت و سعی کردیم تمامی توان نرم‌افزاری و قوانین سازمان ملی استاندارد به روز و کارآمد باشد.

 
رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: از سال 2012 تا 2016 رتبه استاندارد ایران در عرصه جهانی 32 بوده که در سال 2106 این رتبه را به 23 رساندیم.

 
پیروزبخت بیان کرد: در سه سال گذشته موفق شدیم با فعالیت‌های انجام شده مسئولیت گروه خاور نزدیک که شامل 18 کشور منطقه به خصوص کشورهای عرب را بر عهده بگیریم که قوانین استانداردها را در منطقه تدوین می‌کنیم.

 
وی گفت: اجلاسیه کشورهای 18 گانه منطقه منطقه به میزبانی ایران در آینده برگزار می‌شود که به دلیل مسائل سیاسی این اجلاسیه در کشور ایتالیا به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.

 
پیروزبخت بیان کرد: در حوزه داخلی توانستیم نگرانی‌های مردم در حوزه استاندارد را با جدیت پیگیری کردیم و با پیگیری‌ها مصوب شد استاندارد نان سنتی جدی گرفته شود که وزارت بهداشت مسئولیت نظارت بر این امر را بر عهده دارد.

 
وی افزود: در سال گذشته 100 مجموعه جایگاه سی‌ان‌جی در سطح کشور پلمب شد که در کل کشور 2 هزار و 300 جایگاه سی‌ان‌جی در حال فعالیت هستند.

 
رئیس سازمان ملی استاندارد تاکید کرد: به طور جدی با شهربازی‌های غیر استاندارد برخورد می‌کنیم و موضوع آلاینده‌ها با همکاری وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی به طور جدی در حال پیگیری است.

 
پیروزبخت در پایان ابراز کرد: اقدامات مهمی که سازمان ملی استاندارد در این دولت انجام شده باعث شده که جایگاه این سازمان در عرصه ملی و بین‌المللی بهتر شود.

 
انتهای پیام/خ
کد مطلب: 391927
 
 


پربازدیدترین